Спеціальні потреби

Музика покращує академічні здібності дітей


У Сполучених Штатах набирає популярності ідея залучення малюків до музики з перших місяців їх життя. Дослідження показують, що це може покращити академічні здібності дитини у майбутньому. Ще у 1993 році науковці з каліфорнійського університету розробили теорію, що музика стимулює розвиток головного мозку. На Флориді, цю теорію перевіряють на практиці.

Студенти збираються у класній кімнаті Університету Центральної Флориди. Однак, у цьому класі не побачити типових університетських студентів. Всі учні віком менше двох років. Тут відбувається залучення дітей до музики. Керівник класу, Мері Палмер, вірить, що це сприяє розвитку дитячого мозку:

"У процесі слухання музики у мозку дитини виникають міжклітинні зв’язки, які не утворюються в інших випадках. Тож це дає дитині більше можливостей засвоювати інформацію у майбутньому".

Мері Палмер вважає, що залучені до музики у ранньому дитинстві малюки краще пристосовуються до життя коли виростають. Цю теорію назвали "Ефект Моцарта". Дослідники з каліфорнійського університету, стверджують, що діти залучені до музики до трьох років, краще від своїх однолітків виконують стандартні тести. Експеримент проведений 1999-го року, показав, що діти, яких вчили грати на піаніно набрали на 30% більше балів у математичних тестах.

Вчені почали вивчати медичні та освітні властивості музики ще у 1940-х роках. У наші дні у кількох американських університетах навіть викладають спеціальність – музична терапія. Скептики, однак, кажуть, що так званий "Ефект Моцарта" часто перебільшений або взагалі відсутній. На думку критиків, ці досліди мають мало спільного з нейронаукою. Мері Палмер визнає критику, однак стверджує, що за її роботою стоять наукові дані:

"Люди все більше визнають важливість перших не лише років, а днів життя дитини. Тож скептиків, щодо важливості спілкування і стимуляції мозку малюків стає все менше".

На своїх заняттях Палмер використовує музику з різних куточків світу, як от з Африки, чи Латинської Америки. Саме це підштовхнуло Дженіфер Кастілло та її чоловіка мексиканського походження Луїза, записати свою доньку на цей клас:

"У Мексиці, як і в будь-якій іншій країні Латинської Америки, музика – частина повсякденного життя. Музика супроводжує вас усюди, вдома, у школі, куди б ви не пішли. Я думаю, це майже як друга натура. Ти починаєш пов’язувати речі, добрий, поганий і щасливий час з музикою. Тож, оскільки, я виріс у Мексиці, був оточений музикою, у мене виник інтерес до цих занять".

За словами експертів, не достатньо просто грати музику дітям аби покращити їх академічні здібності. Необхідна їх участь у музичному процесі. А цим батькам доведеться почекати кілька років перед тим як дізнатися, чи витрачений на заняття час і гроші окупляться у майбутньому.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG