Спеціальні потреби

Актуально

Оберінг закликає до солідарності щодо системи ПРО

Останніми тижнями в українській пресі з'являлося багато суперечливих публікацій про плани Сполучених Штатів розмістити елементи протиракетного захисту в країнах Східної Європи. Українські урядовці скаржилися на брак інформації щодо таких намірів. Цими днями у Києві перебував директор американського агентства з протиракетної оборони Генрі Оберінг. Під час зустрічей з українськими урядовцями та журналістами він розповів про деталі плану.

Мета створення протиракетної системи – захист території Сполучених Штатів та її європейських союзників від ймовірних нападів з боку Ірану та Північної Кореї. Директор американського агентства з протиракетної оборони Генрі Оберінг каже:

“Ця тема дуже контроверсійна вже протягом багатьох років. Але я впевнений, що ця контроверсійність переважно від нерозуміння наших намірів. Ця система може стати захистом від балістичних ракет, які прагне отримати Іран. Так склалося, що від них немає захисту. Якщо ми продемонструємо солідарність із нашими союзниками з НАТО, іншими партнерами з Європи і створимо таку систему, то це значно знизить привабливість такої зброї для самого Ірану. І ми сподіваємося, що ця країна відмовиться від планів створення цієї зброї, як це вчинила Лівія”.

Розташування протиракетних систем саме на території Східної Європи не випадкове, зазначає Генрі Оберінг:

“Ми робили аналіз ймовірних траєкторій польоту іранських ракет на Сполучені Штати і Європу. Ми дійшли висновку, що оптимальне розташування таких систем на території двох країн – Польщі та Чехії. Нещодавно ми отримали дозвіл почати з ними консультації. Ми хотіли б розмістити до 10 ракет-перехоплювачів у Польщі і радар у Чехії. Я підкреслюю, що це система виключно для захисту. Вона не має ніяких вибухових речовин чи боєголовок. Тому що в результаті випробувань ми з'ясували, що саме легкі перехоплювачі найбільш ефективні.

Останні декілька років ми провели багато випробувань. Вони показали, що під час перехоплення велика кількість енергії практично знищує боєголовку та ракету. Ось чому ми хочемо використовувати саме таку технологію.

США не зверталися до України щодо розміщення якихось елементів системи на її території. Такі пропозиції ми направили лише Польщі та Чеській республіці”.

Саме близькість таких комплексів до українського кордону стала причиною занепокоєння. Генрі Оберінг каже – значно небезпечніше не перехопити ракети:

“Ракета, яка буде запущена з Ірану може пролітати над територією України, Росії або Європи. Прискорювачі цієї іранської ракети ймовірно падатимуть на українську територію. Навіть якщо ціллю цієї зброї будуть Сполучені Штати. Якщо ракета-перехоплювач буде запущена з території Польщі для того, щоб знешкодити іранську ракету – не буде зіткнення і падіння уламків на землю. Буде зіткнення і уламки продовжать летіти своїм курсом. Тому частини ракети, яка летітиме з Ірану на Сполучені Штати, не падатимуть на територію України чи Російської Федерації.

Ми проводили розрахунки, яка ймовірність жертв на території, над якою проходить перехоплення. Вони виявилися дуже незначними. Така ймовірність від 1:1000 до 1:2,5 мільйонів. У той же час, якщо ракету не перехопити і боєголовка вибухне на території Європи, великої кількості жертв не уникнути. Саме тому ми вважаємо за необхіде розгорнути саме таку систему протиракетного захисту”.

Генерал Генрі Оберінг вважає, що протиракетні комплекси жодним чином не спрямовані проти Росії:

“Ми не приховуємо наших планів від росіян. Я особисто відвідував Москву і двічі виступав на цю тему перед радою Росія-НАТО. Тому я вважаю, що ми прислуховуємося до думки наших союзників”.

Звичайно, реакція росіян була для нас дещо несподіваною. Вони заявляють про порушення стратегічного балансу між Росією та Сполученими Штатами. Ми з цим не погоджуємося. Йдеться не більше ніж про 10 перехоплювачів. Вони не матимуть ніякого впливу на сотні ракет із тисячами боєголовок, які є у росіян. До того ж ми плануємо розмістити радари та перехоплювачі в найкращому місці для знищення іранських ракет. Це не оптимальне розташування, якби ми націлювали їх проти російських ракет.

“Ми запросили представників інших країн, зокрема й Росії, відвідати наші протиракетні комплекси, які ми маємо у Сполучених Штатах. Якщо погодяться Польща та Чехія, ми можемо розширити це запрошення й на об’єкти на їхній території”.

Генрі Оберінг ввжає, що від співпраці з американським військовим комплексом могли б виграти й українські оборонні підприємства.

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG