Спеціальні потреби

Актуально

Оберінг закликає до солідарності щодо системи ПРО

Останніми тижнями в українській пресі з'являлося багато суперечливих публікацій про плани Сполучених Штатів розмістити елементи протиракетного захисту в країнах Східної Європи. Українські урядовці скаржилися на брак інформації щодо таких намірів. Цими днями у Києві перебував директор американського агентства з протиракетної оборони Генрі Оберінг. Під час зустрічей з українськими урядовцями та журналістами він розповів про деталі плану.

Мета створення протиракетної системи – захист території Сполучених Штатів та її європейських союзників від ймовірних нападів з боку Ірану та Північної Кореї. Директор американського агентства з протиракетної оборони Генрі Оберінг каже:

“Ця тема дуже контроверсійна вже протягом багатьох років. Але я впевнений, що ця контроверсійність переважно від нерозуміння наших намірів. Ця система може стати захистом від балістичних ракет, які прагне отримати Іран. Так склалося, що від них немає захисту. Якщо ми продемонструємо солідарність із нашими союзниками з НАТО, іншими партнерами з Європи і створимо таку систему, то це значно знизить привабливість такої зброї для самого Ірану. І ми сподіваємося, що ця країна відмовиться від планів створення цієї зброї, як це вчинила Лівія”.

Розташування протиракетних систем саме на території Східної Європи не випадкове, зазначає Генрі Оберінг:

“Ми робили аналіз ймовірних траєкторій польоту іранських ракет на Сполучені Штати і Європу. Ми дійшли висновку, що оптимальне розташування таких систем на території двох країн – Польщі та Чехії. Нещодавно ми отримали дозвіл почати з ними консультації. Ми хотіли б розмістити до 10 ракет-перехоплювачів у Польщі і радар у Чехії. Я підкреслюю, що це система виключно для захисту. Вона не має ніяких вибухових речовин чи боєголовок. Тому що в результаті випробувань ми з'ясували, що саме легкі перехоплювачі найбільш ефективні.

Останні декілька років ми провели багато випробувань. Вони показали, що під час перехоплення велика кількість енергії практично знищує боєголовку та ракету. Ось чому ми хочемо використовувати саме таку технологію.

США не зверталися до України щодо розміщення якихось елементів системи на її території. Такі пропозиції ми направили лише Польщі та Чеській республіці”.

Саме близькість таких комплексів до українського кордону стала причиною занепокоєння. Генрі Оберінг каже – значно небезпечніше не перехопити ракети:

“Ракета, яка буде запущена з Ірану може пролітати над територією України, Росії або Європи. Прискорювачі цієї іранської ракети ймовірно падатимуть на українську територію. Навіть якщо ціллю цієї зброї будуть Сполучені Штати. Якщо ракета-перехоплювач буде запущена з території Польщі для того, щоб знешкодити іранську ракету – не буде зіткнення і падіння уламків на землю. Буде зіткнення і уламки продовжать летіти своїм курсом. Тому частини ракети, яка летітиме з Ірану на Сполучені Штати, не падатимуть на територію України чи Російської Федерації.

Ми проводили розрахунки, яка ймовірність жертв на території, над якою проходить перехоплення. Вони виявилися дуже незначними. Така ймовірність від 1:1000 до 1:2,5 мільйонів. У той же час, якщо ракету не перехопити і боєголовка вибухне на території Європи, великої кількості жертв не уникнути. Саме тому ми вважаємо за необхіде розгорнути саме таку систему протиракетного захисту”.

Генерал Генрі Оберінг вважає, що протиракетні комплекси жодним чином не спрямовані проти Росії:

“Ми не приховуємо наших планів від росіян. Я особисто відвідував Москву і двічі виступав на цю тему перед радою Росія-НАТО. Тому я вважаю, що ми прислуховуємося до думки наших союзників”.

Звичайно, реакція росіян була для нас дещо несподіваною. Вони заявляють про порушення стратегічного балансу між Росією та Сполученими Штатами. Ми з цим не погоджуємося. Йдеться не більше ніж про 10 перехоплювачів. Вони не матимуть ніякого впливу на сотні ракет із тисячами боєголовок, які є у росіян. До того ж ми плануємо розмістити радари та перехоплювачі в найкращому місці для знищення іранських ракет. Це не оптимальне розташування, якби ми націлювали їх проти російських ракет.

“Ми запросили представників інших країн, зокрема й Росії, відвідати наші протиракетні комплекси, які ми маємо у Сполучених Штатах. Якщо погодяться Польща та Чехія, ми можемо розширити це запрошення й на об’єкти на їхній території”.

Генрі Оберінг ввжає, що від співпраці з американським військовим комплексом могли б виграти й українські оборонні підприємства.

Всі новини дня

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:02 0:00

Делегація українських політиків та представників громадянського супільства перебуває у Вашингтоні. Головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва – про допомогу США у боротьбі за права кримсько-татарського народу, та притягнення росіян до відповідальності за воєнні злочини.

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:49 0:00

У Варшаві почав роботу перший міжнародний офіс проекту «Дія. бізнес», покликаний допомогти українцям, які прибули до Польщі через війну Росії в Україні, започаткувати власну справу. Розмова із міністром цифрової трансформації України Михайло Федеровим.

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:09 0:00

Законопроект про допомогу Україні на 40 мільярдів доларів винесли на голосування Сенату на ранок у четвер. З подробицями – Юлія Ярмоленко

Посадовці Адміністрації Трампа помстилися Євгену Віндману – звіт Офісу генінспектора Пентагону

Архів від 19 листопада 2019 року, помічник Ради національної безпеки підполковник Олександр Віндман (ліворуч) зі своїм братом-близнюком, підполковником армії Євгенієм Віндманом, після свідчення перед комітетом з розвідки Палати представників.

У середу, 18 травня, Офіс генерального інспектора Пентагону оприлюднив звіт, в якому дійшов висновку, що Євген Віндман, брат полковника армії у відставці Александра Віндмана, ключового свідка у першому процесі щодо імпічменту екс-президента Трампа, ймовірно, зазнав помсти з боку чиновників тодішнього президента.

«Перебуваючи на службі в РНБ, скаржник зробив захищені повідомлення, стверджуючи, що колишній Президент Трамп порушив закони США, коли президент Трамп звернувся до іноземного уряду розслідувати звинувачення проти колишнього віце-президента і кандидата в президенти від Демократичної партії Джозефа Р. Байдена-молодший, його політичний опонент», - йдеться у повідомленні.

Це вказує на те, що саме Євген Віндман був тим викривачем, який написав анонімну скаргу на телефонну розмову екс-президента США Дональда Трампа і Володимира Зеленського, де висловив стурбованість, що американський президент намагався використати допомогу іноземного лідера для власних цілей у передвиборчій кампанії, що пізніше стало підставою для процесу імпічменту проти колишнього президента США. Згодом Трамп багато критикував викривача й закликав до розкриття його особистості.

«Ми провели це розслідування у відповідь на скаргу, подану на гарячу лінію Міністерства оборони 18 серпня, 2020 року, стверджуючи, що різні посадовці адміністрації, включаючи колишнього президента Дональда Дж. Трампа, вчинив дії проти підполковника Євгена Віндмана (заявника), армії США, коли він працював у Раді національної безпеки (РНБ) у Вашингтоні, округ Колумбія, в помсту за захищені комунікації», - йдеться у звіті.

Скаржник стверджував, йдеться у звіті, що посадові особи, помстилися також й через його зв’язок із братом-близнюком та його захищене спілкування із членами Конгресу.

Його брат, Александр Віндман, що має українське коріння, був провідним свідком у процесі щодо імпічменту президента Дональда Трампа. На слуханнях у Конгресі він визнав, що двічі засвідчував стурбованість стосовно кроків адміністрації Трампа стосовно України. Зокрема, після зустрічі представників української влади з Джоном Болтоном (тоді радник президента з питань національної безпеки) та після телефонної розмови між президентами США та України.

У 44-сторінковому звіті слідчий орган дійшов висновку, що на основі «переваги доказів», «більш ймовірно», що Євген Віндман зазнав помсти, але він не містить рекомендацій щодо потенційних наслідків для посадовців, які вже покинули Білий дім.

Як повідомляв раніше Голос Америки, підполковник Сухопутних військ США у відставці, колишній представник Ради з національної безпеки при президенті США Александр Віндман подав судовий позов до особистого адвоката екс-президента Трампа - Руді Джуліані та Трампа-молодшого, звинувативши їх та інших представників попередньої адміністрації Білого дому у змові із метою залякування.

Улітку 2020 Віндман заявив, що залишає службу у Збройних силах США. Його адвокат тоді сказав, що Віндман став жертвою "кампанії тиску, залякувань та помсти" після свідчень у процесі імпічменту.

Після слухань в Конгресі син президента США Дональд Трамп-молодший твітив: "Якби не фантастичні розслідувальні навички [лідера конгресового розслідування щодо імпічменту у Палаті представників, конгресмена Адама Шиффа - ред.], Дональду Трампу було би складніше знайти, кого необхідно звільнити. Дякую, Адаме!"

Дивіться також: Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео

Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

На нещодавній зустрічі міністрів закордонних справ країн Групи семи було висловлено побоювання, що війна в Україні може перекинутися і на Молдову. Колишній міністр оборони республіки Віталій Марінуца вважає, що російська загроза для Молдови є реальною. Про це він розповів Олександру Яневському.

Більше

XS
SM
MD
LG