Спеціальні потреби

Буш не бачить причин для звільнення Ґонсалеса


Президент Буш відкидає звинувачення щодо політичних мотивів нещодавніх звільнень восьми федеральних прокурорів. На прес-конференції, під час свого візиту в Мехіко, Буш підкреслив, що довіряє чинному міністру юстиції Альберто Ґонсалесу і не бачить причин для його відставки.

Президенти США та Мексики мали намір говорити про торгівлю, міграцію та відносини між двома країнами. Але Джорджа Буша, натомість, закидали запитаннями, чи повинен подавати у відставку Альберто Ґонсалес через справу зі звільненням восьми федеральних прокурорів. Буш хоча й висловився на захист Ґонсалеса, одночасно, визнав існування проблеми.

Адміністрація Буша говорить, що однією з помилок Міністерства Юстиції США було оголошення поганих показників роботи федеральних прокурорів, як причину їхньої відставки. У той час звільнений прокурор Дейвид Іглесіас повідомив, що на нього тиснув сенатор-республіканець і вимагав розпочати справи проти політиків-демократів з його округу.

Білий Дім пізніше оприлюднив електронне листування між посадовцями Білого Дому і Міністерства Юстиції, яке свідчить, що звільнення прокурорів планувалося ще два роки тому. Джордж Буш каже, що йому відомі звинувачення про політичні причини звільнення, однак він вважає їх неправдивими.

За законом, це право президента призначати нових прокурорів. Але демократи говорять, що Білий Дім не повинен приймати таких рішень з політичних міркувань. Джордж Буш сказав репортерам, що у його діях не було нічого протизаконного, бо він неодноразово чув від сенаторів скарги на прокурорів:

“Я вже не пам’ятаю конкретних прізвищ. Але дійсно минулої осені я питав Ґонсалеса: “Ти чув скарги на прокурорів?”. І він відповів, що чув. Але я ніколи не вказував на конкретну справу і не давав жодних інструкцій”.

Феліпе Кальдерон слухав розмову між журналістами і Президентом США мовчки, і почав говорити лише тоді, коли мова зайшла про емміграційні питання. Він сказав, що деякі його родичі живуть у США. Це люди, які працюють на фермах, поважають цю країну і платять податки. Однак, як він зазначив, Америка намагається боротися з нелегальною імміграцією, споруджує стіну і посилює охорону кордонів із Мексикою. І це не подобається мексикианцям. На що Президент Буш, поспішив пояснити: цими діями Америка лише захищає верховенство права в країні. А Конгрес США незабаром можливо дослухається до його пропозицій і дозволить деяким категоріям мексиканських робітників працювати у США.

Протягом усієї поїздки до Мексики, Джорджа Буша у багатьох містах зустрічали антивоєнними демонстраціями, учасники яких вимагали припинення війни в Іраку. Обидва президенти не стали коментувати цих протестів, вибравши за краще ігнорувати їх.

XS
SM
MD
LG