Спеціальні потреби

Актуально

Яценюк очолив МЗС, а Кінах – Міністерство економіки

В Україні чимало резонансних кадрових призначень. Анатолій Кінах став міністром економіки, а Арсеній Яценюк несподівано посів крісло міністра закордонних справ.

Досконала англійська, молодий вік та блискуча кар’єра – це те, що відрізняє Арсенія Яценюка від багатьох його колег. За свої 32 роки він встиг попрацювати заступником голови Національного банку України, міністром економіки, першим заступником глави Секретаріату, а тепер став і міністром закордонних справ.

На відміну від попереднього кандидата Володимира Огризка, Яценюк без проблем переходить на російську. Щодо своїх симпатій каже, що прихильник євроінтеграції, але сваритися з Росією не варто. Не виключено, що це стало грунтом для компромісу, подання і затвердження сталося практично в один день. Коаліція та опозиція голсоували за нього повними складами. Сам Яценюк не проявляв особливих амбіцій:

“Є значно достойніші люди, аніж я. Але якщо ви проголосуєте, то я вже тягнутиму цього воза”.

Тепер Яценюк, будучи людиною Ющенка, спробує попрацювати у команді Януковича. Однак, опозиція таким рішенням президента не задоволена. Бютівці кажуть, що президент не наполіг на своєму і знову не використав шансу отримати право на розпуск уряду. Олександр Турчинов заявив:

“Ще два дні тому ми мали чітку позицію щодо Огризка, потім без пояснення її змінили. Це не робить сильнішими президента та його команду. Але ми виконуємо угоду, яку підписали з “Нашою Україною”, тому і проголосували за цю кандидатуру”.

Втім, опозиція сьогодні отримала ще один удар. До уряду пішов колишній член Блоку “Наша Україна” Анатолій Кінах. За призначення його міністром економіки голсоувала і частина нашоукраїнців. Його самого вже виключили із блоку, тепер думають, що робити з депутатами фракції, які підтримали його та ймовірно можуть стати членами Антикризової коаліції. Сам Кінах говорить про необхідність спільної роботи влади задля країни:

“Я маю велику надію, що мій крок сприятиме тому, щоб політичні структури в Україні і влада загалом зрозуміли, що передусім треба захищати національні пріоритети”.

Водночас Кінах сьогодні ж позбувся крілса члена РНБО – президент виключив його зі складу цієї ради.

Призначенню Кінаха передувала відставка міністра економіки Володимира Макухи. Кажуть, для нього це виявилося повною неіподіванкою. Натомість в уряді з’явилося два нові обличчя – це Олекснадр Попов – міністр житлово-комунального господарства, та Володимир Яцуба, колишній близький соратник Леоніда Кучми. Він посів крісло міністра регіонального розвитку та будівництва.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG