Спеціальні потреби

Актуально

Погляди української влади щодо системи ПРО розбіглися

Український парламент сьогодні сформулював свою позицію з приводу розміщення американської системи протиракетної оборони. Це слухання відбувалося на вимогу Антикризової коаліції. За наполяганням комуністів коаліція проголосувала за текст постанови в якому йдеться про те, що така система несе небезпеку для України.

Тема системи протиракетної оборони, яку США планує розгорнути в Польщі та Чехії, вже давно стала актуальною для України. В країні виникли дві доволі протилежні точки зору з цього приводу. Представники Антикризової коаліції в унісон з російськими політиками відразу заявили про небезпеку системи для України. Натомість праві політичні сили вказують на глобальну небезпеку, в тому числі і загрозу тероризму, а також кажуть про те, що Україна має бути зацікавлена у розгортанні сучасної протиракетної оборони задля свого захисту.

Представник міноборони Леонід Поляков каже, що за попередніми даними, розташування американської системи ПРО у сусідніх країнах не несе загрози для України, однак необхідно більше інформації:

“Щодо можливих наслідків розміщення на території Польщі та Чехії елементів системи ПРО, то на думку Міністерства оборони, безпосередньої загрози ні для України, ні для Росії це не становитиме”.

Натомість антикризовики прямо кажуть про те, що підтримка Україною такої системи може попсувати стосунки з Росією, чого в коаліції не хочуть. Член СПУ Микола Садовий зазначив:

“Міністерство оборони заявляє, що розміщення відповідних установок не несе жодної загрози для України. Але Російська Федерація має іншу точку зору. Так от, ці розбіжності можуть спричинити те, що економічні відносини між Україною і Росією будуть погіршуватися, або поліпшуватися, залежно від позиції України у цьому питанні”.

Комуністи були ініціаторами цього слухання і запорпонували жорсткі формулювання до постанови Верховної Ради з цього приводу. Вони переконані, що це – серйозна небезпека для України. Леонід Матвієв заявив:

“Якщо відбуватиметься посилення напруги, то ми будемо щось робити. То все ж таки, що? Таке посилення напруги назріває зокрема між Сполученими Штатами і Російською Федерацією, а Україна зовсім при цьому не присутня”.

Представник Міністерства закордонних справ Андрій Веселовський каже, що Україна сьогодні не може жодним чином вплинути на те, чи буде розміщена система ПРО в сусідніх країнах, оскільки не є учасником переговорів у цій справі:

“Мета цих заходів – отримати якнайбільше інформації щодо цього питання, в якому Україна не є головним гравцем, але має вагомі національні інтереси”.

У результаті висновки парламенту значно різняться з тим, що говорили доповідачі від міністерств. Однка, депутати і не приховують – постанова, в якій констатується небезпека для України і занепокоєння з приводу розміщення системи ПРО – це швидше політична заява.

Всі новини дня

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости: корабель із важливим американським військовим обладнанням відправили в Україну із Бельгії через Німеччину.

У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

У понеділок, за ініціативи очільника Пентагону Остіна, представники понад 40-ка країн світу візьмуть участь у другому засіданні контактної групи з оборони України. Тим часом, Міноборони США показало, як американські військові завантажують гаубиці M777 - для доставки в Україну.

Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

Державний секретар Ентоні Блінкен напередодні відвідав Український Інститут Америки у Нью-Йорку, аби продемонструвати солідарність з народом Україною.

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

9,5 мільярдів доларів нової допомоги від «Групи Семи» - аналіз підтримки України з боку ЄС та що відбувається із санкціями проти Росії?

Благодійне турне Злати Огневіч у США - співачка жертвує на потреби України. Відео

Українські артисти продовжують допомогати протистояти російській війні зі свого, культурного фронту.

Більше

XS
SM
MD
LG