Спеціальні потреби

Ґор: Льодова шапка може зникнути через 34 роки


Колишній віце-президент США Альберт Ґор закликав Конгрес звернути увагу на глобальну зміну клімату, яка, за його словами, є реальною загрозою для всієї планети. У 2000 році Ґор програв президентські вибори, але його фільм “Незручна правда” здобув цього року престижну премію “Оскара”. І хоча Ґор вимагав від конгресменів рішучої дії, аби відвернути загрозу глобального потепління, чимало республіканців виступили із запереченнями його аргументів та шляхів вирішення проблеми.

Для колишнього сенатора та конгресмена Альберта Ґора виступ у Комітеті з науки та енергетики був емоційним моментом. Адже саме з Конгресу він розпочав свій хрестовий похід на захист довкілля.

Документальний фільм “Незручна правда” демонструє детальні наукові докази того, що глобальні кліматичні зміни спричинені діями людини. Саме цей фільм зробив Ґора центральною фігурою в дискусії щодо глобального потепління, адже автор вважає, що світ стоїть на порозі справжньої планетарної катастрофи.

Ґор розповів комітетові, що наукові дослідження, опубліковані всього кілька тижнів тому, доводять, що льодова шапка в Арктиці тане швидше, ніж очікувалося раніше, і що всього через 34 роки вона може зникнути взагалі:

“Проблема полягає в тому, що дірка в льодовому шарі є основною причиною через яку планета охолоджується. Якщо так триватиме і далі, то зміни будуть невідворотними”.

Але заяву Ґора про те, що зростання викидів вуглекислого газу спричиняє зміну температури на планеті, заперечили деякі республіканці. Колишній голова енергетичного комітету Джо Бартон навів результати дослідження, які доводять, що вуглекислий газ у повітрі є природним наслідком циклічної зміни температури.

Альберт Ґор натомість зазначив: “Коли кількість вуглекислого газу в атмосфері зростає, то зростає і температура. Власне тому 20 із 21-го років, що мали найвищу середню річну температуру, трапилися власне за останні 25 років. І рекордним за температурою роком був 2005-ий”.

Ґор закликав Конгрес “заморозити” викиди вуглекислого газу. Іншими словами – запровадити більш жорсткі стандарти економії пального та раніше від запланованого розпочати переговори щодо нової світової угоди, аби запобігти екологічній катастрофі.

Альберт Ґор: “Я вам кажу – все більше і більше людей розуміють цю проблему. І це не є партійною політикою. Це – не політичне питання. Це – питання моралі і майбутнього наших дітей”.

Ґор отримав теплий прийом від демократів, які мають більшість у Конгресі. Вони розглядають законопроекти, що змусять зменшити викиди газів, які спричиняють парниковий ефект.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG