Спеціальні потреби

Актуально

Ґор: Льодова шапка може зникнути через 34 роки

Колишній віце-президент США Альберт Ґор закликав Конгрес звернути увагу на глобальну зміну клімату, яка, за його словами, є реальною загрозою для всієї планети. У 2000 році Ґор програв президентські вибори, але його фільм “Незручна правда” здобув цього року престижну премію “Оскара”. І хоча Ґор вимагав від конгресменів рішучої дії, аби відвернути загрозу глобального потепління, чимало республіканців виступили із запереченнями його аргументів та шляхів вирішення проблеми.

Для колишнього сенатора та конгресмена Альберта Ґора виступ у Комітеті з науки та енергетики був емоційним моментом. Адже саме з Конгресу він розпочав свій хрестовий похід на захист довкілля.

Документальний фільм “Незручна правда” демонструє детальні наукові докази того, що глобальні кліматичні зміни спричинені діями людини. Саме цей фільм зробив Ґора центральною фігурою в дискусії щодо глобального потепління, адже автор вважає, що світ стоїть на порозі справжньої планетарної катастрофи.

Ґор розповів комітетові, що наукові дослідження, опубліковані всього кілька тижнів тому, доводять, що льодова шапка в Арктиці тане швидше, ніж очікувалося раніше, і що всього через 34 роки вона може зникнути взагалі:

“Проблема полягає в тому, що дірка в льодовому шарі є основною причиною через яку планета охолоджується. Якщо так триватиме і далі, то зміни будуть невідворотними”.

Але заяву Ґора про те, що зростання викидів вуглекислого газу спричиняє зміну температури на планеті, заперечили деякі республіканці. Колишній голова енергетичного комітету Джо Бартон навів результати дослідження, які доводять, що вуглекислий газ у повітрі є природним наслідком циклічної зміни температури.

Альберт Ґор натомість зазначив: “Коли кількість вуглекислого газу в атмосфері зростає, то зростає і температура. Власне тому 20 із 21-го років, що мали найвищу середню річну температуру, трапилися власне за останні 25 років. І рекордним за температурою роком був 2005-ий”.

Ґор закликав Конгрес “заморозити” викиди вуглекислого газу. Іншими словами – запровадити більш жорсткі стандарти економії пального та раніше від запланованого розпочати переговори щодо нової світової угоди, аби запобігти екологічній катастрофі.

Альберт Ґор: “Я вам кажу – все більше і більше людей розуміють цю проблему. І це не є партійною політикою. Це – не політичне питання. Це – питання моралі і майбутнього наших дітей”.

Ґор отримав теплий прийом від демократів, які мають більшість у Конгресі. Вони розглядають законопроекти, що змусять зменшити викиди газів, які спричиняють парниковий ефект.

Всі новини дня

Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео

“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео

Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.

У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Спеціальний прокурор Джек Сміт під час прес-конференції щодо оприлюдненого тексту обвинувачень проти Дональда Трампа. 9 червня 2023 р. AP Photo/Alex Brandon

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.

31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.

Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.

Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.

Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.

Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.

“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.

Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок

Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.

“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.

Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.

Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.

За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Більше

XS
SM
MD
LG