Спеціальні потреби

Актуально

Експерти оцінили діяльність уряду на “трійку”

Експерти оцінюють діяльність нинішнього українського уряду на “трійку”. Такі результати експертного опитування, яке Фонд “Демократичні ініціативи” провів у березні. Порівняння результатів експертних опитувань березня 2005-го і березня 2007-го років засвідчило різке погіршення усіх без винятку показників діяльності уряду та стану суспільства.

Уряд Януковича тягне на “трійку”. Так вважає переважна більшість експертів, опитаних соціологами Фонду “Демократичні ініціативи”. Фонд опитав 85 політологів, аналітиків та журналістів. Виставлені оцінки виявилися вкрай незадовільними. Так, відповідаючи на запитання “Як ви загалом оцінюєте діяльність уряду, сформованого коаліцією більшості у Верховні Раді?”, 75 експертів обрали відповідь “погано і дуже погано” і лише 10 сказали, що вважають цей уряд “більш-менш добрим”. Відтак середня оцінка становить три бали за десятибальною шкалою.

Найбільш негативно експерти оцінили обґрунтованість рішень влади з точки зору потреб гуманітарного розвитку держави (два бали), рівень дотримання законності в Україні (два з половиною бали), обґрунтованість рішень влади з точки зору національних інтересів держави (три бали), стан свободи підприємництва (майже чотири бали). Водночас рівень корупції в Україні оцінено як надзвичайно високий – понад вісім балів. Позитивні оцінки (вищі за п’ять балів) виставлено тільки стану свободи слова та рівню демократії.

При цьому порівняння результатів експертних опитувань березня 2005-го і березня 2007-го років засвідчило різке погіршення усіх без винятку показників. Найбільше погіршились обґрунтованість рішень влади з точки зору національних інтересів держави та потреб її гуманітарного розвитку, а також рівень дотримання законності.

Цікаво, що уряд, який прийшов до влади під гаслом професіоналізму, більшість експертів таким не вважає. Економічно високопрофесійним цей уряд назвали тільки семеро опитаних, тоді як під час дослідження 2005 року, коли йшлося про “пореволюційний” тандем Ющенко-Тимошенко, економічну високопрофесійність влади відзначало 58 експертів.

Порівняно з 2005 роком, як свідчать отримані дані, у суспільстві зменшилася впевненість щодо економічного майбутнього України і зросла корупція. Більше половини – 50 експертів заявили, що уряд Януковича дедалі більше починає нагадувати владу періоду Кучми. Не згодні з цим значно менше – 23 експерти.

Думки щодо терміну дії нинішньої Верховної Ради розділилися: половина опитаних експертів вважає, що парламенту все ж таки вдасться “протриматись” до кінця відведеного йому терміну, друга половина впевнена у неминучості дострокових виборів.

Оцінюючи нинішню ситуацію в Україні, науковий керівник фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна зазначає, що через рік після перших чесних парламентських виборів святкувати немає чого:

“Проблема нашого політикуму в тому, що він йде до влади заради влади, а не заради того, щоб реалізувати якусь стратегію розвитку суспільства. Звідти і оці всі постійні зради, тому що люди, ті, хто платив за місця і не платив, йдуть у владу для того, щоб вирішувати якісь свої особисті проблеми”.

З іншого боку, каже Ірина Бекешкіна, справа також у пасивності самих громадян, які надто покладаються на вибори, як механізм впливу на владу, і не дооцінюють можливості контролю над нею у міжвиборчий період:

“Начебто ми обрали своїх... А якщо при владі “наші”, то можна розслабитися і чекати, що вони зроблять нам добре. Виявляється, що ні. Функція громадянського суспільства – це постійний контроль над владою, це вимагать від влади чіткого плану дій.

Бо програма уряду Тимошенко – це ж не економічна програма, а пісня. Єхануров взагалі ніякої програми не надав. Зараз уряд Януковича працює вже скільки часу, а жодної програми немає, хоча це пряме порушення Конституції”.

Всі новини дня

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:13 0:00

Український борщ визнали нематеріальною, культурною спадщиною ЮНЕСКО, яка потребує термінової охорони. Катерина Лісунова поспілкувалась про подію із відомим кухарем і ініціатором включення борщу до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО Євгеном Клопотенком.

США надають Україні боєприпаси, зенітно-ракетні системи NASAMS, радари на 820 мільйонів доларів

NASAMS кадр з відео Міністерства оборони США

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI). Про це в Пентагоні повідомив речник Міністерства оборони Тодд Бріссіл.

Це надання допомоги за спеціальними повноваженнями президента є чотирнадцятим за рахунком вилученням обладнання зі запасів Міністерства оборони України, яке адміністрація Байдена санкціонувала з серпня 2021 року. У цьому пакеті українська армія отримає додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS).

Згідно з заявою, в рамках програми USAI, «Міністерство оборони надасть Україні критично важливий потенціал для захисту від російської агресії». У цей пакет входить:

– дві норвезькі Національні вдосконалені зенітно-ракетні системи (NASAMS);

– до 150 000 снарядів 155 мм артилерії;

– чотири додаткові контрартилерійські радари.

Як пояснює Пентагон, на відміну від допомоги за президентськими повноваженнями, USAI є механізмом, згідно з яким Сполучені Штати закуповують озброєння у промисловості, а не постачають обладнання, яке вилучається зі запасів Міністерства оборони. Це оголошення, згідно з повідомленням, означає, що уряд починає процес укладання контрактів для надання додаткових можливостей Збройним Силам України.

Пентагон нагадує, що Сполучені Штати виділили близько 7,6 мільярдів доларів США на безпекову допомогу Україні з початку правління адміністрації Байдена, у тому числі приблизно 6,9 мільярдів доларів з початку неспровокованого вторгнення Росії 24 лютого. З 2014 року Сполучені Штати виділили понад 8,8 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні.

Міністерство оборони США говорить, що Україні постачається та зброя, яка їй в цей момент потрібна, в залежності від ситуації на полі бою.

У заяві Пентагона наголошується, що Сполучені Штати продовжують працювати зі своїми союзниками та партнерами і в цьому випадку особливо відзначають Норвегію, яка допомагає Сполученими Штатами надати «сучасні засоби протиповітряної оборони, які допоможуть Україні захиститися від жорстоких повітряних атак Росії».

Президент України Володимир Зеленський заявив у п’ятницю 1 липня, що Росія вже випустила проти України близько 3 тисяч ракет і російські ракетні удари підкреслюють важливість надання Україні оборонної підтримки країнами Заходу.

Внаслідок нічного обстрілу багатоквартирного будинку і бази відпочинку в Одесі у ніч проти 1 липня загинуло щонайменше 20 осіб. Як повідомили в оперативному командуванні «Південь», обстріл трьома ракетами Х-22 вели російські літаки стратегічної авіації Ту-22 з напрямку Чорного моря.

Як війна в Україні впливає на підготовку до проміжних виборів в США. Відео

Як війна в Україні впливає на підготовку до проміжних виборів в США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Рекордна інфляція, реформа зброїних сил, війна в Україні — все це частина політичних дебатів напередодні проміжних виборів в США, які відбудуться вже менш, ніж через півроку. Однак кандидати від партій визначаються вже зараз - напередодні праймеріз пройшли у кількох штатах.

Історія американської біженки з України. Відео

Історія американської біженки з України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Вікі Нeйлінг кілька років працювала вчителькою англійської мови у селі Радовель, що у Житомирській області. Та коли почалась війна, вона разом із іншими вчителями змушена була тікати до Лос-Анджелеса, де раніше проживала. Подробиці - в сюжеті Христини Шевченко.

Міністр оборони США Остін: Майбутні покоління черпатимуть натхнення у стійкості та доблесті народу України

Міністр оборони США Ллойд Дж. Остін, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк А. Міллі, генерал армії США Крістофер Г. Каволі під час церемонії зміни Європейського командування США в Штутгарті, Німеччина. Фото армії США сержанта Патріка Оркатта

У п’ятницю, 1 липня, Міністр оборони США Ллойд Дж. Остін представив нового очільника Європейського командування сил США в Європі (Eucom) генерала Сухопутних сил Крістофера Каволі на церемонії в казармах Патч в Німеччині. Очільник Пентагону також заявив, що Каволі, який служив командувачем Сухопутних сил США в Європі та Африці, є правильним лідером у вірний час. Про це повідомляється на офіційному сайті Пентагону.

За словами Остіна, зміна командування відбувається у критичний момент в історії, коли «російське вторгнення в Україну зруйнувало мир, який Європейське командування США допомагало підтримувати протягом 70 років холодної війни, розпаду Радянського Союзу та епохи після 11 вересня».

"Умисна та безпідставна агресія Росії проти України становить найбільшу загрозу європейській безпеці з моменту закінчення Другої світової війни", - сказав Остін.

"Війна Путіна загрожує не тільки суверенітету України: це напад на трансатлантичний мир і безпеку. Це нагадування про те, що тирани вважають, що їхні імперські апетити важливіші за права їхніх мирних сусідів", - додав посадовець.

Очільник Пентагону наголосив на великій ролі командування у наданні безпекової допомоги Україні і координації зусиль США та НАТО. За даними Пентагону, Eucom включає понад 100 000 військовослужбовців США у регіоні, що охоплює більше 50 країн і територій і де мешкає мільярд людей.

Їхня присутність, сказав генерал Марк Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США, який був теж присутній на церемонії у Німеччині, є запевненням у тому, що США працюватимуть із союзниками та партнерами, щоб захистити кожен дюйм території НАТО.

"Ці війська несуть вахту прямо зараз в один із найбільш вирішальних і найнебезпечніших періодів нашого життя, - сказав Міллі. - Вони підтримують Україну, оскільки Україна бореться за захист своєї держави та свого суверенітету".

Міністр оборони США сказав, що майбутні покоління будуть пам’ятати цей момент в історії та "черпатимуть натхнення у стійкості та доблесті народу України".

"Вони будуть радіти тому, як нації доброї волі згуртувалися проти агресії Путіна. Вони будуть пам’ятати наші кроки, щоб захистити кожного члена НАТО. Вони згадають, як ми відновлювали інституції та альянси, які поглиблюють нашу спільну безпеку. І вони черпатимуть силу з тієї самої пристрасної надії служити вільному людству та нашої боротьби за його безпеку".

Призначення Каволі відбулося після закінчення саміту НАТО в Мадриді, на якому члени Альянсу погодили поставки важкого озброєння та домовилось про довгостроковий пакет військової підтримки для України.

"Цілком зрозуміло, що союзники готові до довготривалої перспективи... тому що вони [українці] борються за свою незалежність. Але вони також борються за цінності, важливі для НАТО, фундаментальні для НАТО — суверенітет, територіальна цілісність кожної держави. І тому це має важливо для нашої безпеки", - заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у середу в Мадриді.

Дивіться також: Байден: «Ми будемо разом з Україною стільки, скільки потрібно». Відео

Байден: «Ми будемо разом з Україною стільки, скільки потрібно». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG