Актуально
Меморіал В`єтнамської війни щороку відвідує 4 мільйони
У США вiдзначають 25-тi роковини вiд дня закладення наріжного каменя пiд
пам`ятник ветеранам В`єтнамської війни. Його поява у Вашингтонi свого часу викликала багато суперечок, однак у теперішній час меморіал щороку приваблює мільйони ветеранiв та туристiв.
Ветерани чи не усіх конфлiктiв, в яких були задіяні американські солдати, мають у Вашингтоні свої пам`ятники. Його мають ветерани Першої світової війни 1914 – 1918 рокiв, ветерани Другої світової 1939 – 1945 рокiв, ветерани Корейського конфлiкту 1950 – 1953 років. Усi ці пам`ятники очевидно, створювалися не без суперечок, однак меморіал ветеранам В`єтнамської війни, яка тривала вiд 1959-го до 1975-го року видiляється вiд усіх інших тим, що його створення було таким же контроверсiйним як сам конфлiкт.
Вiн розділював родини, роздiлював американську націю. Вiн викликав заворушення на університетських кампусах i тому подібне. Ветеранів, якi поверталися, не вітали з вiдкритими обіймами.
Джен Скраґґс не лише ветеран В`єтнамської війни, вiн також ініціатор спорудження у Вашингтонi пам`ятника її учасникам. Вiн каже, що для нього суть цього меморiалу зводилася до одного:
"Країни мають таку рiч як колективну психiку. I цей пам`ятник, так само як вiн був покликаний загоювати рани ветеранiв, так вiн має загоювати розбрат у нашiй країнi".
Вже протягом чвертьстолiття як американські ветерани, так і просто відвідувачі з усього світу приходять, щоб віддати шану тим, хто поклав своє життя у цій війні. Наприклад Стів Раєн, який був медиком у В`єтнамi з 1968-го по 1972-й рiк, цей меморіал відвідує вперше:
"Воно справді дуже зворушливо. З одного боку сумно, однак з другого дає приємні відчуття, дає мені душевний спокій. Адже я хвилювався, де поділися мої бойові товариші – також медики, і зараз ось тут я бачу деякі знайомі мені імена".
Багато iз вiдвiдувачiв шукає імена своїх друзів чи рідних. На двох гранітніх стінах, довжиною 75 метрiв, викарбовано понад 58 тисяч імен учасників конфлiкту, якi загинули в ньому. Щороку меморіал відвідує приблизно чотири мільйони людей.
Всі новини дня
У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.
Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.
Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.
Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.
Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео
8 років війни на Донбасі та майже три місяці повномасштабного вторгнення Росії зробили Україну однією з найбільш замінованих країн у світі. Скільки часу та грошей потрібно, щоб очистити території та чим оперативне розмінування відрізняється від гуманітарного – в сюжеті Лесі Бакалець.
Facebook Forum