Спеціальні потреби

Сенатори вимагають відставки Ґонзалеса


Міністр Юстиції США Альберто Ґонзалес втрачає підтримку Сенату. Сенатори публічно заявляють про те, що він повинен подати у відставку через справу із звільненням восьми федеральних прокурорів. Ґонзалес заявляє, що він не був причетний до планування цих звільнень, але документи, оприлюдненні наприкінці минулого тижня свідчать про зворотнє.

Альберто Ґонзалес продовжує наполягати на тому, що він не брав участі в обговоренні звільнення федеральних прокурорів у грудні минулого року. За його словами, причиною звільнень стали погані результати роботи прокурорів. Альберто Ґонзалес заявив, що ніколи не бачив документів і ніколи не обговорював деталей цієї теми. А всіма деталями справи володіє його помічник Кайл Семпсон.

Але оприлюдненні у П’ятницю документи, схоже, суперечать словам Ґонзалеса. Вони свідчать, що міністр юстиції відвідав зустріч 27-го листопада, на якій обговорювали майбутні звільнення.

Сенатор демократ Даян Файнштайн заявила: "У цьому випадку, Гонзалес чітко сказав що не бачив жодних документів і не брав участі у дискусії щодо звільнень. Це просто неправдиві свідчення, які вийшли на поверхню. Я більше не можу з цим миритися, бо це брехня на дуже серйозному рівні".

Білий дім говорить, що немає жодної неузгодженості між словами міністра юстиції і оприлюдненими документами. Речник Білого дому Дана Періно повідомила, що президент наполягав на оприлюдненні усіх документів, які стосуються цієї справи. Вона каже, що президент довіряє генеральному прокурору і при цьому розуміє бажання Конгресменів отримати відповіді на деякі запитання і підтримує їх у цьому.

Під час телевізійних ток-шоу в неділю, деякі республіканські сенатори також виступили за відставку Ґонзалеса.

У квітні Альберто Ґонзалес повинен постати перед комітетом з юридичних питань. Головний помічник міністра юстиції Кайл Семпсон, який подав у відставку два тижні тому, буде свідчити перед комітетом 29-го березня.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG