Спеціальні потреби

Актуально

ОБСЄ задоволена діяльністю свого осередку в Україні (відео)

У центрі Вудро Вилсона у Вашингтоні Генеральний секретар Організації з питань безпеки та співробітництва у Європі Марк Перрін де Брішамбо звернувся до американських політиків, аналітиків та міжнародних експертів з промовою “Винайдення нового обличчя ОБСЄ у ХХІ-му столітті.” Утім як з’ясувалося, мало хто уявляє собі, наскільки великий обсяг роботи цій організація доводиться виконувати вже тепер.

Генеральний секретар розповів аудиторії про проблеми, які стоять сьогодні перед ОБСЄ. Серед них – труднощі у знайденні консенсусу серед всіх 56 країн-членів цієї організації. Бо окрім спільних, кожна з них має і свої власні інтереси. Інший виклик – постійна потреба вдосконалюватися відповідно до реалій часу та нових завдань. Але, мабуть, найвиразніша проблема організації – це її “непомітність”. ОБСЄ – як та казкова попелюшка, що працює не покладаючи рук, але залишається в тіні своїх більш відомих сестер – НАТО, ЄС, Ради Європи та ООН. Чи не єдині представники ОБСЄ, яких знають всі – це спостерігачі за виборами, які наступного дня після оголошення результатів дають загальну оцінку голосуванню.

Справи з пабліситі настільки кепські, що генерального секретаря тішить навіть “недоброзичливий” PR. Марк Перрін де Брішамбо зазначив:

“Ви напевно і самі помітили, що ОБСЄ має певні проблеми з пресою. Нещодавно Президент Росії Володимир Путін у Мюнхені висловив занепокоєння стосовно того шляху, який обрала ОБСЄ. Він зазначив, що деякі країни намагаються перетворити ОБСЄ на вульгарний інструмент для досягнення власних цілей. Мені дуже неприємно це чути. Однак, інколи так буває, що погана інформація – краще від ніякої”.

Той факт, що про діяльність ОБСЄ мало хто знає, є найбільш справедливим для Сполучених Штатів.

Джон Сандрок із дослідницького центру “АНСЕР” зауважив: “ОБСЄ якось не потрапляє під радар уваги. Я не хочу сказати, що існує загальна недооцінка діяльності організації, але багато людей, які мають знати про діяльність ОБСЄ, нічого, на жаль, не знають. Навіть американські студенти, які захистили магістерські дипломи з Європейської дипломатії, ніколи не чули про ОБСЄ. Організація має бути краще представлена насамперед у Вашингтоні. Ін е лише тут, а й у інших країнах, аби інформувати про свої принципи та діяльність”.

У той же час, ОБСЄ є чим пишатися. Серед основних досягнень організації де Брішамбо назвав діяльність її київського офісу під час проведення останніх парламентських виборів в Україні:

“Ми були відповідальні за використання двох з половиною мільйонів євро – донорських внесків від Європейської комісії, США, Канади та Норвегії й інших країн – аби під час парламентських виборів уникнути тих проблем, які виникали під час минулих президентських.

Була здійснена надзвичайно велика та складна робота, в тому числі створення електронного списку виборців та мережі, яка цим займалася по всій країні. І це було здійснено всього за рік. Той факт, що останні вибори не стали об’єктом суперечок є великим досягненням. Це вже історія успіху як для України, так і для ОБСЄ. Взагалі наша присутність у Києві досить унікальна. У нас всього три члени міжнародного штату і близько 60 надзвичайно талановитих, сміливих молодих українців”.

Серед механізмів підвищення ефективності організації, а також покращення її іміджу, зокрема в США, де Брішамбо назвав необхідність більшого залучення Сполучених Штатів – однієї з країн-членів – до повсякденної діяльності:

“Підтримка США потрібна не лише в плані донорських внесків та роботи персоналу. Нам потрібна активніша політична участь у розвитку ідей, постійному процесі трансформації”.

А може, організувати тур зірок? Саме такою ідеєю поділився Джон Сандрок із дослідницького центру “АНСЕР”:

“Одна з речей, яку я запропонував Генеральному секретареві, це – організувати щось на зразок комітету прихильників ОБСЄ у який би входили відомі люди, які вірять в ОБСЄ, знають про її діяльність”.

Всі новини дня

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Китай готує “дипломатичне прикриття" для звірств Росії в Україні. Так візит Сі Цзіньпіна до Москви прокоментував держсекретар США Ентоні Блінкен. Він висловив недовіру так званому мирному плану від Пекіна, який лідер Китаю планує обговорити під час візиту до Росії.

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:53 0:00

Євросоюз досяг домовленості відправити Україні мільйон 155-міліметрових снарядів протягом року.

Труни, однотипні постери й російська пропаганда: у Вашингтоні провели "антивоєнний" мітинг

Організатори "антовоєнного" мітингу у Вашингтоні роздавали учасникам однотипні постери із закликами проти війни з Іраном, Китаєм, а також проти підтримки військового протистояння країнам-агресоркам. Вашингтон, округ Колумбія, 18 березня 2023р.

На вихідних поблизу Білого дому у Вашингтоні зібралися мітингувальники проти “нескінченних воєн”, які закликали, серед іншого, скоротити американську підтримку країн, постраждалих від війни, та загалом зменшити бюджет Міноборони США.

Щодо України, то учасники мітингу висловилися за переговори замість військового захисту. Кілька учасників по черзі розмахували російським прапором, виголошуючи тези російської пропаганди про те, що “ворогом є НАТО, а не Росія”.

Протестувальники тримали здебільшого однотипні, заготовлені організаторами постери із застереженнями проти війни з Іраном і Китаєм. Ці постери принесли на мітинг у великих чорних пакетах (як на фото) і роздали людям (на відео нижче видно, як частина людей відмовляється від пропозиції взяти постер).

Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".
Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".

Перехожим, які опинилися у цей день біля Білого дому, наполегливо роздавали постери. Деякі з них мали такі гасла: "Годуйте людей, а не Пентагон", "Україна. Націоналісти та фашисти, руки геть від Донецька та Луганська". Не всі погоджувалися брати участь у цьому.

Один з учасників протесту поділився із Голосом Америки джерелами, де черпає інформацію. “Найкращими посібниками” для себе чоловік назвав Маркса і Леніна.

[У відповідь на питання про джерела інформації] “Що ж… Багато. Я читав про ситуацію у світі роками. Маркс і Ленін є одними з найкращих посібників”.

Інший мітингувальник запевнив, що має багато джерел інформації про війну, але не зміг згадати усі.

“Мої ресурси? Ми маємо Associated Press, ми маємо…м-м... о Боже… імена... Я маю на увазі, я маю багато ресурсів. Ви зрозуміли”.

Організатори мітингу підготували муляжі трун з прапорами США, України та ще кількох країн. З цими домовинами вони пройшлися ходою біля Білого дому, а також заблокували ними вхід до Washington Post Building за «непохитну підтримку війни» газетою.

Протестувальники вимагали від журналістів видання висвітлити їх демонстрацію та пригадували війну в Іраку, критикуючи її висвітлення у ЗМІ.

Щодо ЗМІ, то мітинг знімали журналісти з Китаю та Росії, зокрема, телеканалу "Россия". Як уже писав Голос Америки, пропагандистські канали цих країн активно використовують подібні виступи та називають такі протести“справжніми голосами американського народу”. Хоча як свідчать опитування у США, найбільшими ворогами своєї країни американці вважають Китай та Росію.

Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info
Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info

Спростування та пояснення, чому подібний протест не є реальним відображенням настроїв американського суспільства, можна прочитати на сайті Української редакції Голосу Америки, у проєкті Поліграф.

Крім того, Голос Америки неодноразово писав про відсутність ознак готовності Росії до реальних перемовин. Аналіз про те, чому в Києві відкидають можливість перемовин із Москвою, Голос Америки писав в огляді "Чи варто Україні домовлятися з Росією?".

Організатори мітингу режисують ходу з "трунами" від Білого дому до будівлі пресвітеріанської церкви на Нью-Йорк авеню у Вашингтоні:

“Привіт усім, ми хочемо попросити стати позаду трун. Труни будуть починати процесію”.

Участь у мітингу взяв і американський ІТ-інженер Дейв Трауб, який розповів Голосу Америки, що вважає справжнім соромом таку подію:

“Я прийшов сказати цим людям, що Україна - реальна, і війна реальна. Коли ви говорите “миріться з Росією”, то ви насправді кажете “здайте окуповані території для будь-яких звірств, які захоче зробити обвинувачений у воєнних злочинах Володимир Путін".

Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати.
учасник мітингу Дейв Трауб

“Вони говорять деякі хороші речі, як, наприклад, вільна Палестина, економічна і соціальна справедливість… але здати Україну, щоб отримати ці речі, це не те, що потрібно робити. Просто ні, абсолютно ні”, - сказав Трауб.

Дейв Трауб прожив 12 років у Росії та має друзів як серед росіян, так і серед українців.

“Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати”, - сказав він.

Як повідомляв Голос Америки, у Вашингтоні та численних інших містах США упродовж року з часу вторгнення Росії до України регулярно відбуваються мітинги на підтримку України. Крім того, вашингтонські активісти практично щодня виходять з українськими прапорами до Білого дому (де відбувався і згаданий “антивоєнний мітинг”), щоб подякувати за надану підтримку та нагадати про злочини, які щодня здійснює російське військо в Україні.

Дивіться також: Мітинг біля Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні до роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну

США стурбовані, що Китай може підтримати план, який не передбачає виведення військ РФ з України  

"Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією", - сказав координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі. 

США висловлюють стурбованість тим, що Китай у Росії може домовлятися про перемир'я в Україні, при якому російські війська залишаться на окупованих територіях. Про це повідомив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі у понеділок, 20 березня.

«Ми стурбовані тим, що натомість Китай повторюватиме заклики до припинення вогню, коли російські сили залишатимуться на суверенній території України», – сказав Кірбі. - «Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією».

Кірбі наголосив, що війна в Україні може закінчитися дуже швидко, як тільки Путін виведе війська з України.

Раніше сьогодні Державний секретар США Ентоні Блінкен також заявив, що без виведення російських військ з України мирний план Китаю не передбачатиме відновлення українського суверенітету і не буде конструктивним.


Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Ентоні Блінкен: «Те, що президент Сі їде до Росії через кілька днів після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт  президента Путіна, дозволяє припустити, що Китай не відчуває відповідальності за притягнення Кремля до відповідальності за звірства, скоєні в Україні». 

Більше

XS
SM
MD
LG