Спеціальні потреби

Визначено день проведення масового мітингу опозиції


У суботу в Києві відбудеться масовий мітинг опозиції. Про це повідомив лідер громадянського руху “Народна самооборона” Юрій Луценко. А тим часом міністри Віктора Януковича називають плановані акції авантюрою, спрямованою на дестабілізацію ситуації в країні.

“Геть зраду!” Під таким гаслом у суботу 31 березня в Києві опозиція проведе акції протесту. Сходини на Майдані анонсував лідер “Народної самооборони” Юрій Луценко. Відповідаючи на запитання відвідувачів форуму “Української правди”, він підтвердив, що в мітингу, крім “Самооборони”, візьме участь “Наша Україна” і БЮТ. Опозиціонер заявив, що на Майдані о 17.00 розпочнеться концерт, який завершиться виступами Тимошенко, Турчинова, Кириленка та інших лідерів.

Усі необхідні заявки на проведення суботньої акції подані до органів влади завчасно. Про це повідомив заступник голови Центрвиконкому “Нашої України” Ігор Жданов. Як він розповів, основними темами виступів політиків буде політична криза в країні та необхідність дострокових парламентських виборів. Акція планується як перший спільний мітинг об’єднаної опозиції напередодні квітневого Всеукраїнського маршу справедливості на Київ.

А тим часом урядовці Януковича не схвалюють планів опозиції. Віце-прем’єр Дмитро Табачник назвав суботні збори на Майдані авантюрою:

“Ми маємо інформацію про те, що політичні сили готуються до надзвичайно авантюрних політичних дій найближчими днями, а саме у суботу і неділю. Спробувати дестабілізувати політичну ситуацію в столиці, привести під стіни уряду і парламенту велику кількість своїх прихильників для того, щоб здійснити тиск і на роботу Кабінету Міністрів, і на діяльність вищого законодавчого органу країни”.

В участі у підготовці протестної акції віце-прем’єр звинувачує президентський Секретаріат:

“Я знаю про телефонограми, які державний чиновник, офіційна особа, керівник апарату президента розсилає по областях з вимогою, скільки людей має яка обласна партійна організація вивести... Це все не таємниця. Я тільки хочу сказати, що ці ігри можуть дуже погано завершитися”.

Табачник додав, що на його думку, проводити політичні мітинги перед Великоднем – великий гріх.

Нагадаємо: днями очільник уряду Віктор Янукович заявив, що не допустить весняного походу опозиції на Київ.

XS
SM
MD
LG