Спеціальні потреби

Опозиційні та провладні сили вийшли на майдани Києва


Розпустити Верховну Раду і скликати дострокові вибори. Цього вимагають від Президента України лідери опозиційного Комітету національного порятунку. З протилежними закликами – проти перевиборів – виступила провладна коаліція, що зібрала у столиці Форум національної єдності.

Національна єдність, чи національний порятунок? Яке гасло сьогодні для України актуальніше, змагалися влада і опозиція, які майже одночасно скликали велелюдні зібрання у центрі столиці. Об’єднана опозиція провела в Українському домі засідання Комітету національного порятунку; провладна коаліція поруч на Європейській площі – Форум національної єдності.

У роботі відновленого Юлією Тимошенко революційного Комітету, що розпочався зранку і тривав майже три години, взяли участь 19 політичних партій і 52 громадські організації. Учасники підписали звернення до президента з вимогою розпустити Верховну Раду і призначити дострокові парламентські вибори. Як зазначено в документі, попри те що на минулих виборах народ підтримав демократичні сили, у парламенті внаслідок зрадництва народне волевиявлення перекрутили, а до влади прийшли сили реваншу.

“Сьогодні зрадництво стало ключовою ознакою Верховної Ради. Парламент перетворився на кубло політичної корупції”, – мовиться у зверненні. На спільну прес-конференцію після закінченню форуму лідерка БЮТ вийшла разом з головою фракції “Нашої України” В’ячеславом Кириленком, лідером “Народної самооборони” Юрієм Луценком, головою ПРП Віктором Пинзеником та очільником ПОРИ Владиславом Каськівим. Тимошенко заявила, що опозиція знову виходить на Майдан:

“Ми знову виходимо на Майдан. Не за лідерів, а за майбутнє і сьогоднення кожної людини. І я прошу всіх вас знайти завтра час, відкласти всі справи. Тому що, на жаль, як з тих страшних голлівудських фільмів, чудовисько знову піднялося і знову загрожує життю, незалежності, процвітанню України”.

Відтак лідери об’єднаної опозиції вирушили на Банкову, щоб особисто вручити звернення з вимогою розпуску Ради Президентові України.

А в цей час на Європейській площі навпроти Українського дому розпочалося дійство прямо протилежного змісту. “Ні перевиборам” – таким був основний месидж Форуму національної єдності, на який владна коаліція звезла своїх прихильників із Донецька і Луганська. Окрім активістів Партії регіонів, у мітингу взяли участь комуністи і соціалісти – за різними оцінками, на площі зібралося від трьох до семи тисяч людей. Роль ведучої “Антимайдану” дісталась народному депутатові, члену Партії регіонів Ганні Герман; на сцені, поряд із міністрами уряду Януковича – олімпійські чемпіонки Яна Клочкова і Лілія Підкопаєва.

З палкими промовами виступили партійні зірки Нестор Шуфрич і Раїса Богатирьова; перебіжчик із нашоукраїнських лав Анатолій Кінах також взяв слово, закликавши не підтримувати авантюрних сценаріїв “стінка на стінку”. Через півтори години, під оплески й скандування присутніх, на сцену піднявся усміхнений лідер – Віктор Янукович. Прем’єр-міністр висловив жаль з приводу того, що, як було сказано, “купка політиків, які опинилися не при владі, за будь-яку ціну намагаються накинути суспільству надумані перевибори:

“Невже ми не навибиралися? Невже нам потрібні вибори? Невже немає Конституції? Невже немає президента? Президент є, Конституція діє, народ працює, економіка зростає”.

А тим часом на Майдані Незалежності продовжують споруджувати сцену, оточену помаранчевими прапорами. Свої масові акції протесту опозиція призначила на суботу.

XS
SM
MD
LG