Спеціальні потреби

США прагнуть зменшити кількість вихлопних газів


Захисники навколишнього середовища Америки святкують перемогу. Верховний Суд США прийняв рішення, яким зобов’язав Управління з охорони навколишнього середовища взяти на себе відповідальність щодо регулювання обсягів автомобільних вихлопів. У резолютивній частині рішення зазначається, що хоча автомобілі в США не є найбільшим джерелом забруднення атмосфери, але ті мільярди тонн вуглекислого газу, які вони викидають, значно додають до загальної тенденції щодо глобального потепління.

Рішення найвищого суду США каже, що Управління з охорони навколишнього середовища може та зобов’язане регулювати обсяги вуглекислого газу та інших забруднювачів повітря, які вижіляються в результаті використання пального автомобілями. До того Управління відмовлялося встановлювати ліміти на обсяг викидів вуглекислого газу автомобілями – однієї з причин глобального потепління.
І хоча постанова суду не встановлює, як саме Управління з охорони навколишнього середовища має здійснювати регулювання, фахівці кажуть, що це рішення відчиняє двері для майбутніх позовів, які це визначатимуть. Сенатор Барбара Боксер з Каліфорнії обіцяє, що законодавці уважно спостерігатимуть за діями адміністрації в цьому напрямку.

Виробники автомобілів кажуть, що потрібні роки, аби виконати це рішення суду. До того ж, ціна кожної машини може зрости на кілька тисяч доларів і в решті-решт саме споживачам доведеться за це платити.

Вчені, які працюють під егідою ООН, незабаром опублікують результати масштабного дослідження, присвяченого глобальному потеплінню. Попередні дослідження показали, що температура атмосфери зростає в результаті діяльності людини.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG