Спеціальні потреби

Американські ЗМІ коментують українські події


Провідні друковані засоби масової інформації США почали давати власну реакцію на події у Києві. У порівнянні з часами Помаранчевої революції – американські ЗМІ не надто активно коментують українські події.

Щоденна політично-економічна газета “Волл-стріт джорнал” розмістила на своїх сторінках коментар Адріяна Каратницького про події в Києві. Стаття з назвою “Останнє випробовування України” не містить позиції на користь жодної сторони, а лише описує ситуацію, яка склалася:

“Останні кілька днів були насичені гучними і гострими заявами обох сторін щодо неконституційності дій і узурпації влади ”

Але стаття у “Волл-стріт джорнал” не матиме жодного впливу на американських читачів, оскільки її було надруковано лише в Європейському варіанті газети і в Інтернеті.

“Нью-Йорк таймс” також пише про Україну. Значно менший за обсягом, але досить критичний редакційний матеріал був надрукований у середу. При чому у тому варіанті газети, що розповсюджується в Америці.

“Нью-Йорк таймс” критикує Ющенка за його рішення:

“Цього разу Ющенко втратив свою парламентську більшість і намагається повернути її знову можливо не зовсім законними методами. Ці суперечності повинні бути вирішенні в суді, а не на вулицях”.

Редактори “Нью-Йорк таймс” покладають відповідальність за розвиток ситуації в Україні на обох лідерів – Ющенка і Януковича:

“Це звичайні політичні справи і обидва лідери повинні зробити все, щоб люди зрозуміли їх. Найгірший розвиток сценарію може статися коли конфронтації почнуть вирішуватись на вулицях”.

Багато інших американських газет розмістили короткі статті про ситуацію в Україні в колонках “новини”, намагаючись жодним чином не коментувати подій. До речі більшість із них написали їхні кореспонденти з московських корпунктів.

XS
SM
MD
LG