Спеціальні потреби

Верховна Рада зробила крок назустріч президенту


Сьогодні розпущена Верховна Рада запропонувала президентові компроміс. Однак речники глави держави назвали рішення запізнілим.

На сьогоднішньому засіданні парламент ухвалив постанову, якою заборонив позафракційним депутатам переходити до складу правлячої коаліції. Пункт регламенту, що дозволяв народним обранцям в індивідуальному порядку приєднуватись до більшості, скасовано. Позбувшись перебіжчиків у своїх лавах, коаліція одразу відчутно змаліла. Як повідомила координатор парламентської більшості Раїса Богатирьова, на сьогодні коаліція налічує 238 “багнетів”, з них 186 регіоналів, 31 соціаліст і 21 комуніст.

Відновивши приблизний розподіл політичних сил, що склався після виборів, Верховна Рада вважає інцидент вичерпаним і очікує на відкликання президентського указу про розпуск парламенту. Про це заявили народні депутати, коментуючи сьогоднішнє рішення парламенту.

На білий прапор перемир’я, запропонований коаліцією, президентська сторона відповіла відмовою. Як було зазначено під час брифінгу в секретаріаті глави держави, сьогоднішня постанова парламенту – зайве підтвердження того, що коаліція була незаконна. Однак рішення, прийняте “заднім числом” розпущеною Верховною Радою, нічого не міняє. Повноваження Ради припинені, і будь-які її постанови не мають юридичної сили, – наголосив на брифінгу в секретаріаті керівник служби зв’язків із Верховною Радою та Кабінетом Міністрів Ян Берназюк:

“Це буде звернення або текст, який не має юридичної сили. І на моє переконання, голова Верховної Ради, підписуючи такі тексти, називаючи себе головою Верховної Ради, привласнює повноваження голови Верховної Ради. Оскільки такої посадової особи на сьогодні в країні немає. Вона з’явиться тільки після того як відбудуться вибори”.

На брифінгу представники Секретаріату вкотре підтвердили також, що президент готовий підкоритися будь-якому рішенню Конституційного Суду, коли той ухвалить свій вердикт.

А тим часом суд таки відкрив провадження у справі про конституційність президентського Указу. Інформацію, озвучену вчора Прем’єром Януковичем, підтвердив заступник керівника прес-служби КС Іван Аврамов:

“Учора ухвалою Конституційного Суду України відкрито провадження у цій справі”.

Що ж до можливих термінів розгляду, то як повідомили у прес-службі суду, можуть сказати лише одне: справу розглядатимуть у невідкладному режимі. Нагадаємо: раніше судді КС зазначали, що на розгляд піде щонайменше 2 місяці.

А між тим Президент Віктор Ющенко сьогодні знову зустрічався з Прем’єр-міністром Віктором Януковичем. Деталі розмови не розголошують, проте як повідомляє прес-служба глави держави, головною темою консультацій був вихід із політичної кризи.

Ця тема буде головною і на засіданнях Ради з нацбезпеки і оборони, яка оголосила про свій намір засідати щотижня, поки не завершитиься виборчий процес.

За останньою інформацією, крок назустріч був не вельми щирим. Коаліція повертається до своєї ідеї здобути 300 голосів. На прес-конференції у п’ятницю спікер Олександр Мороз заявив, що правлячій більшості потрібно навіть більше, ніж 300 голосів. “І це буде здійснено!” – підкреслив лідер Соцпартії.

XS
SM
MD
LG