Спеціальні потреби

Актуально

Християни двох обрядів святкують Великдень разом

Лише раз на декілька років випадає так, що Воскресіння Ісуса Христа християни Східного та Західного обряду відзначають у один і той самий день. Причина частого неспівпадання полягає у відмінності підрахунку дня весняного рівнодення за Юліанським та Григоріанським календарями. Утім, цього року Великдень для всіх один. Найбільш традиційно його відзначають у Єрусалимі. Сюди, напередодні Великодня, з’їхалися прочани з усього світу.

Воскресіння Ісуса Христа вважається у християн світу найбільшим святом. З особливою урочистістю останні години життя Божого Сина вшановують у Єрусалимі, де за християнськими переказами, Ісус був розіп’ятий на горі Голгофі.

Християни Західного обряду здійснюють у Єрусалимі Хресну Ходу ще напередодні Воскресіння, у день Страсної п’ятниці. Вони при цьому роблять на своєму шляху чотирнадцять символічних зупинок. Першу – на місці, де Ісусові винесли смертний вирок, а останню – біля храму Воскресіння, де його поховали. Опівночі, з суботи на неділю, у церквах служать всеношну, під час якої кожен прочанин зосереджує свої думки на стражданнях, які переніс Ісус.

Християни Східного обряду Великдень називають Пасхою. Саме на Пасху, тобто в Неділю, їм після всеношної вільно закінчити Великий Піст – Великодньою трапезою.

Святкування у Єрусалимі триватимуть і у понеділок. Кожного року відповідальність за безпеку місцевих християн і прочан, які сюди з’їхалися, бере на себе ізраїльська поліція. Між тим на площі Святого Петра у Ватикані готується виступити у Великдень з традиційним зверненням до вірних Глава Католицької Церкви – Папа Бенедикт XVI. Саме у Базиліці Сан-П’єтра, похований перший католицький священнослужитель – апостол Петро.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG