Спеціальні потреби

Актуально

Християни двох обрядів святкують Великдень разом

Лише раз на декілька років випадає так, що Воскресіння Ісуса Христа християни Східного та Західного обряду відзначають у один і той самий день. Причина частого неспівпадання полягає у відмінності підрахунку дня весняного рівнодення за Юліанським та Григоріанським календарями. Утім, цього року Великдень для всіх один. Найбільш традиційно його відзначають у Єрусалимі. Сюди, напередодні Великодня, з’їхалися прочани з усього світу.

Воскресіння Ісуса Христа вважається у християн світу найбільшим святом. З особливою урочистістю останні години життя Божого Сина вшановують у Єрусалимі, де за християнськими переказами, Ісус був розіп’ятий на горі Голгофі.

Християни Західного обряду здійснюють у Єрусалимі Хресну Ходу ще напередодні Воскресіння, у день Страсної п’ятниці. Вони при цьому роблять на своєму шляху чотирнадцять символічних зупинок. Першу – на місці, де Ісусові винесли смертний вирок, а останню – біля храму Воскресіння, де його поховали. Опівночі, з суботи на неділю, у церквах служать всеношну, під час якої кожен прочанин зосереджує свої думки на стражданнях, які переніс Ісус.

Християни Східного обряду Великдень називають Пасхою. Саме на Пасху, тобто в Неділю, їм після всеношної вільно закінчити Великий Піст – Великодньою трапезою.

Святкування у Єрусалимі триватимуть і у понеділок. Кожного року відповідальність за безпеку місцевих християн і прочан, які сюди з’їхалися, бере на себе ізраїльська поліція. Між тим на площі Святого Петра у Ватикані готується виступити у Великдень з традиційним зверненням до вірних Глава Католицької Церкви – Папа Бенедикт XVI. Саме у Базиліці Сан-П’єтра, похований перший католицький священнослужитель – апостол Петро.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG