Спеціальні потреби

Актуально

Рада просить європейську спільноту про допомогу

Попри великодні свята, в Україні знову чимало політичних заяв. На позачергове засідання зібралася Верховна Pада, аби виголосити звернення до міжнародної громадськості та народу України. Детальніше про ці події у розмові Христини Демиденко із київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ХД: Bікторіє, чому виникла термінова необхідність саме у святковий день голосувати за такі резонансні звернення?

ВС: Справді, багатьох цікавить мета такого позачергового засідання. Українські експерти кажуть, що це, не в останню чергу відбувається через те, що парламент боїться силового розвитку подій. Тобто депутати бояться, що після того, як вони відмовилися визнати президентський Указ про розпуск парламенту, він може застосувати силу. Про це і йшлося у зверненнях до українського народу та громадськості, які ухвалила сьогодні Антикризова коаліція. Власне там йшлося про те, що Україна сьогодні стоїть на межі громадянського конфлікту.

ХД: Що саме просять українські парламентарі у світової громадськості та у народу України?

ВС: Це дві різні заяви. У зверненні до народу йдеться про те, що парламент діє законно і жодних підстав для його розпуску немає. А у зверненні до міжнародної громадськості депутати спочатку просять вибачення за те, що змушені їх турбувати, однак далі йдеться про те, що ситуація в Україні виходить з-під контролю і ніхто не може гарантувати мирного розв’язання конфлікту. І тому вони просять надіслати в Україну своїх спостерігачів, які б власне давали оцінки тому, що тут відбувається. У зверненні також констатовано, що розпуск парламенту не має жодного конституційного обгрунтування і що є факти тиску на Конституційний Суд та силові органи.

ХД: Чи є вже хоч якась реакція з боку міжнародної спільноти?

ВС: Державна Дума Росії висловила своє занепокоєння і опосередковано стала на бік уряду та парламенту. Підтверджуються також чутки про те, що Парламентська Асамблея Ради Європи може позачергово провести дебати щодо ситуації в Україні. Сьогодні про це заявив один із представників Європарламенту.

ХД: Як опозиція реагує на дії владної коаліції?

ВС: Опозиціонери поки що наполягають на своєму, вони не ходять на засідання і не намагаються робити цього в майбутньому. Вони закликають як українців, так і міжнародну громадськість не звертати уваги на ці заяви, які видає Верховна Рада, аргументуючи це тим, що парламент втратив легітимність після указу про його розпуск. Така заява від “Нашої України” з’явилася одразу після згаданих резонансних звернень парламенту. Тому дуже ймовірно, що Антикризова коаліція буде працювати і цього тижня, однак опозиційні сили участі в цьому не братимуть.

Всі новини дня

Люди повертаються у зруйноване село Посад-Покровське. Відео

Люди повертаються у зруйноване село Посад-Покровське. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:49 0:00

«Руїни, одні руїни», - мешканці повертаються в практично знищене російськими ракетами та авіабомбами деокуповане село Посад-Покровське на кордоні Херсонської та Миколаївської області.

Україні потрібна та зброя, з якою вона може перемогти - колишні американські дипломати. Відео

Колишні посли США в Україні та Росії вважають, що лідери США мають чітко сказати, що вони не просто допомагають Україні, а інвестують у власну безпеку. Бо без перемоги України безпека Заходу не буде гарантована. З деталями - Наталія Чурікова.

Президент Зеленський та дух України стали «Людиною року» за версією журналу Time. Відео

Американський журнал Time назвав президента України Володимира Зеленського та дух України людиною 2022-го року. Це звання присуджують тим, хто найбільше, на думку редакції, вплинув на хід подій у році.

Дії РФ проти українців визнали геноцидом в комітеті Сенату США. Відео

Дії РФ проти українців визнали геноцидом в комітеті Сенату США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:08 0:00

Резолюцію щодо визнання дій РФ геноцидом проти українського народу підтримали в комітеті Сенату США із міжнародних відносин. Подробиці – від Марії Ульяновської.

У США є апетит постачати Україні ефективне озброєння - полковник армії США у відставці. Відео

Якщо не чути про F-16 чи Рatriot для України, це не означає, що це неможливо – говорить полковник армії США у відставці Роберт Гамільтон в інтервʼю Олексію Коваленку. «У США з’явився більший апетит постачати ефективніші системи», - вважає військовий експерт.

Більше

XS
SM
MD
LG