Спеціальні потреби

Актуально

Українське питання розглядатимуть у Європарламенті

Європейський парламент може стати місцем консенсусу української політики. У Брюсселі ініціюють публічні слухання українського питання за участі всіх сторін конфлікту.

Сьогодні у Брюсселі мали заслухати доповіді Міхала Томаша Камінскі щодо мандату на переговори з Україною про нову посилену угоду “Україна-ЄС”. Однак, зважаючи на події в Києві, ці слухання відклали. У Європі не розуміють як і з ким проводити переговори до вирішення кризи. Поки що там просять українців не сприймати це як санкції, це швидше технічний крок, однак він може мати політичні наслідки – каже голова делегації Європарламенту зі співпраці з Україною Адріан Северін.

Вже у процесі ухвалення такого рішення виникла інша ідея – ініціювати публічні слухання українського питання за участі Президента Віктора Ющенка, Прем'єр-міністра Віктора Януковича і представників громадськості.

Все це робиться для того, аби провести діалог, каже пан Северін. Коли саме можуть відбутися такі слухання поки що не відомо, зараз лише відпрацьовують конкретні пропозиції. Другим рішенням, прийнятим на засіданні делегації, Северін назвав намір направити в Україну добре підготовлену комісію для моніторингу ситуації.

“Третє – це прохання до всіх сторін поважати рішення Конституційного Суду, яким би воно не було. Ми не відстоюємо інтересів якоїсь із сторін і не захищаємо наших власних. Для нас прозахідний політик той, хто поважає верховенство права і демократичні цінності”, – відзначив депутат Європарламенту Адріан Северін.

Дебати щодо українського питання також заплановані на черговій сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG