Спеціальні потреби

Опозиціонери відмовляться від депутатських мандатів


На фоні вуличних сутичок, українські політики також продовжують протистояння. У той час, як коаліція продовжує парламентську роботу, опозиційні фракції розробили план, як розпустити парламент. Про те, які саме наміри має опозиція йтиметься у розмові Володимира Звіглянича із київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ВЗ: Вікторіє, в який спосіб буде діяти опозиція у Верховній Раді?

ВС: Суть плану опозиції доволі проста, про це Юлія Тимошенко говорила ще рік тому, коли була тільки сформрвана коаліція нинішньої Верховної Ради. Усі депутати від опозиції написали заяви про те, що вони відмовляються від депутатського мандата. Згідно із чинним законодавством, депутат має на це право, а парламент залишається недієздатним, якщо залишається менше 300 людей. Інакше кажучи, якщо разом такі заяви напишуть депутати БЮТ та “Нашої України”, то у парламенті залишиться близько 250 людей, і це означатиме, що Верховна Рада працювати не зможе. Тому опозиція екстрено збирає всіх своїх депутатів і всі вони пишуть заяви про відмову від депутатського мандата.

ВЗ: Чи означає розпуск двох фракцій автоматичний розпуск всього парламенту і що робитиме провладна коаліція?

ВС: Згідно із Конституцією парламент у такому разі буде недієздатним. Однак тут є багато нюансів, які полягають у тому, що позбавити депутата повноважень – це доволі складна процедура. Для цього однієї заяви мало, і після того, як вона з’являється, Верховна Рада мусить поставити це на голосування, іншими словами мусить бути більшість, яку сьогодні складає Фракція регіонів, комуністів і соціалістів. Виникає питання, чи будуть голосувати ці фракції, за те, аби позбавити своїх колег депутатських мандатів і чи проголосують вони за позбавлення мандатів усіх депутатів. На сьогодні це є головним питанням для опозиції.

Є також й інший нюанс: якщо нинішніх депутатів позбавлять мандатів, то на їхнє місце приходять люди, які були у списках їхніх політичних сил. Тобто ЦВК має реєструвати нових депутатів, які теж мусять написати заяви. Опозиціонери кажуть, що вони готові пройти цю процедуру, а коаліція називає все це маячнею.

ВЗ: Сьогодні була інфорамція про можливе перегрупування військ у бік Києва. Що відомо з цього приводу?

ВС: Спостерігаючи за сутичками у Києві, біля споруд різних органів влади, Секретаріату Президента та Конституційного Суду, постійно виникають такі чутки, але на щастя, пізніше їх спростовують. Сьогодні один із лідерів Фракції ргіонів Василь Кисельов заявив із парламентської трибуни, що начебто президентський полк із Дніпропетровська буде передислоковано до Києва найближчим часом.

Пізніше Міністерство оборони спростувало ці дані, назвавши таку інформацію неправдивою. У Міністерстві також зазначено, що все це робиться для того, аби налякати населення. Таких чуток зявляється чимало, але жодного підтвердження про посилення військової охорони та приведення військових сил до бойової готовності не було.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG