Спеціальні потреби

Актуально

В американському суспільстві побільшало “нарцисів”

Більшість молодих людей в Америці можна віднести до категорії, яку науковці назвали поколінням “Я”. До неї входять особи, народжені у 1970-1990 роках, які перш за все дбають про свої власні інтереси. Такого висновку дійшла професор Жанн Твендж, провівши дослідження серед американської молоді.

Вона та група її колег провели опитування понад 16 тисяч американських студентів під назвою “Розпізнавання осіб з нарцистичними рисами”.

Професор Жанн Твендж зауважила: “Сьогоднішні студенти виявили значно більше нарцистичних якостей. Їм у великій мірі притаманні такі твердження, як “Світ був би кращим, якщо ним би керував я”, чи “Я хочу бути центром постійної уваги”, або “Я хочу жити у свій власний спосіб” тощо”.

Науковці-соціологи кажуть, що ця тенденція є результатом так званого “Руху за відбудову самоповаги”, який виник у 1980-их роках. За словами фахівців, зусилля у цьому напрямку зайшли занадто далеко. Твендж каже, що нарциси не мають співчуття до інших, агресивно реагують на критику та переймаються виключно власними проблемами:

“Коли суспільство складається переважно з нарцисів, низькими є шанси виникнення між ними справжніх духовних стосунків. У результаті ми матимемо безліч молодих людей, які будуть гірко розчаровані реаліями дорослого життя. Вони очікують великих благ, майже не докладаючи жодних зусиль, отже їм прикро буде дізнатися, що такий підхід не працює”.

В Університеті міста Сан-Дієго навчається близько 35 студентів. Деякі з них погоджуються з висновками досліджень:

- Наше покоління насправді дещо самозакохане та нарцистичне. Всі зайняті своїм комп’ютером чи своїм ай-подом, завжди перебувають у власному маленькому світі.

- Суспільство у цілому стало дуже індивідуалістичним, кожен за себе. Так що тобі просто потрібно бути найкращим, лише щоб вижити.

Інші молоді люди стверджують, що посилення у них нарцистичних рис є лише реакцією на реалії сучасного життя:

- Річ у тому, що ми довше залишаємось дітьми. Ми більш егоїстичні, ніж попередні покоління, тому що їм довелося подорослішати швидше, ніж нам.

Всі новини дня

“Щоб люди мріяли жити в Україні”: інтерв’ю з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. Відео

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа отримав звання віце-адмірала через два дні після затоплення флагманського корабля Чорноморського флоту Росії «Москва». Мирослава Гонгадзе поспілкувалася з командувачем під час патрулювання Дніпра про звільнення о. Зміїний та бойовий дух ЗСУ.

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Більше

XS
SM
MD
LG