Спеціальні потреби

Помер перший Президент Російської Федерації


На 77-му році обірвалося життя колишнього Президента Російської Федерації Бориса Єльцина. За повідомленням кремлівських лікарів, причиною смерті став раптовий серцевий напад.

Президент Буш та перша леді висловили свої глибокі співчуття родині Бориса Єльцина та російському народу, назвавши першого Президента Росії історичною фігурою, яка послужила своїй країні у часи великих змін. У своєму офіційному листі Президент Буш зазначив, що Борис Єльцин допоміг закласти основи свободи в Росії після розпаду Радянського Союзу та сприяв розвитку тісних взаємин між Сполученими Штатами та Росією.

Борис Єльцин народився 1931-го року в селянській сім’ї у селі Бутка, Свердловської області. Після вступу в Комуністичну партію, його кар’єра стрімко пішла вгору. За Єльциним одразу закріпився імідж близького до народу чиновника. Його любили люди. Єльцин демонстративно відмовлявся від прийнятих тоді владних привілеїв, їздив на роботу на автобусі та метро.

У 1987-му році він публічно критикував свого колишнього наставника – Михайла Горбачова. Пленум ЦК осудив тоді цей виступ, але за кілька років Борис Єльцин став першим президентом Росії, обраним на всенародних виборах. У серпні 1991 року він очолив супротив так званому ГКЧП, після цих подій Радянський Союз остаточно припинив своє існування як держава.

У 1993-му році Єльцин достроково припинив повноваження Російської Думи і призначив нові вибори. Це призвело до різкого загострення політичної ситуації в країні. Наказ застосовувати танки віддав саме Борис Єльцин, рік по тому він розпочав першу війну в Чечні.

Борис Єльцин переміг на виборах 1996-го року. Але вже тоді він страждав від недуги серця і пережив багато операцій. Здоров’я президента погіршувалося і 31-го грудня 1999 року, Єльцин передав владу в Кремлі теперішньому Президенту Російської Федерації Володимиру Путіну.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG