Спеціальні потреби

Представники коаліції у КС ігнорують запитання суддів


“Чорного і білого не називати і не говорити”. Саме таку стратегію обрали в Конституційному Суді представники коаліції. Василь Німченко, який представляє Кабінет Міністрів, відмовився відповідати на запитання судді Дмитра Лилака. На його думку, Лилак уже визначився щодо президентського Указу, а запитання ставить заради формальності.

Василь Німченко аргументував це так: “Я, як представник Кабінету Міністрів, залишаю за собою право не відповідати на запитання, які не скеровані на з’ясування позиції судді, який ставить це запитання”.

На що суддя відповів: “Я не прошу вас дати відповідь особисто мені. Я прошу давати відповіді Конституційному Суду”.

Подібні пересварки тривають у Конституційному Суді від минулої суботи. На запитання п’ятьох суддів, які підтримують сторону Президента, раніше вже відмовились відповідати представники Верховної Ради Ярослав Мендусь і Анатолій Селіванов. Представниця Кабміну Олена Лукаш, що має виступати наступною, взагалі заявила, що надасть свідчення у письмовому вигляді – аби прискорити розгляд.

Нагадаємо, що перед цим представник президента Володимир Шаповал впродовж трьох днів давав судові докладні пояснення, чим викликав звинувачення опонентів у затягуванні процесу.

Після пропозиції закрити справу як суто політичну, яка була висловлена вчора, слухання у вівторок принесли новий несподіваний поворот. Постійний представник Кабміну Василь Німченко засумнівався, чи підпис під Указом про розпуск парламенту дійсно належить президентові. Він зажадав перевірити достовірність підпису і для цього викликати в суд Віктора Ющенка.

А тим часом Генпрокуратура не знайшла доказів корупційних діянь судді-доповідачки Сюзанни Станік і відмовила у порушенні проти неї кримінальної справи. Передані Службою безпеки матеріали про одержані хабарі на 12 мільйонів доларів Генпрокуратура спростувала, долучивши їх до кримінальної справи про тиск на суддю.

Чиста перед законом і заступниця міністра Кабінету Міністрів Олена Лукаш. У вівторок у Конституційному Суді Лукаш повідомила журналістам, що Служба безпеки не прослуховувала її телефонів, і на підтвердження продемонструвала лист, який підписав виконувач обов’язків голови СБУ Наливайченко. Нагадаємо, що в Інтернеті поширюють звукові файли та роздруківки телефонної розмови, в якій Лукаш пропонує судді Станік гроші за бажане для коаліції рішення суду.

Вердикт буде вже у п’ятницю. Саме такий прогноз оприлюднив народний депутат-нашоукраїнець Руслан Князевич під час мітингу, що відбувся в понеділок увечері. Як виглядає, опозиція очікує несприятливого для президента рішення і закликає своїх прихильників у п’ятницю знову прийти на Європейську площу.

XS
SM
MD
LG