Актуально
Святослав Піскун втретє очолить Генеральну прокуратуру
В Україні новий генпрокурор. Святослав Піскун втретє посів посаду керівника цього відомства. Сьогоді працівникам ГПУ його особисто представив президент на засіданні колегії. Там же він підписав відповідний указ.
Формальною підставою для відновлення Піскуна на посаді стало рішення Шевченківського районного суду столиці. Саме у ньому Святослав Піскун оскаржив попередній Указ Президента про своє звільнення. Глава держави несподівано для багатьох вирішив виконати рішення суду, мовляв, не хоче втягуватися в нові конфлікти із судами та залишати прокуратуру у стані невизначеності. Президент зазначив:
“Святослав Михайлович Піскун не нова людина у ГПУ. З більшістю із вас він працював. Я не приховував і не хочу приховувати свого ставлення до цієї людини. У наших стосунках було усяке”.
Президент давно висловлював незадоволення роботою Генпрокуратури під керівництвом Олександра Медведька. Публічно глава держави критикував відомство за повільне розслідування багатьох резонансних кримінальних справ та надмірну політизацію. А також засилля на керівних посадах ГПУ вихідців з одного регіону – Донеччини.
Але справжньою причиною кадрової ротації може бути втрата Віктором Ющенком будь-якого впливу на відомство, яким керував пан Медведько. У пресі його називали людиною прем’єра. Дійсно, останнім часом почастішали випадки, коли порушували кримінальні справи проти симпатиків президента. Скажімо, проти Юрія Луценка, або брата глави президентського Секретаріату Віктора Балоги. У той же час, наприклад, розслідування підозр в отриманні хабарів членами Конституційного Суду завершувалося швидко і безрезультатно.
У своєму виступі під час призначення Піскун демонструвпав повагу до президента і визнав факт політизації відомства. А також пообіцяв повернути Генпрокуратуру до ефективної боротьби з корупцією:
“Вікторе Андрійовичу, в нас було багато помилок у роботі Генпрокуратури, багато речей, кроків, які були не стільки правові, скільки вигідні для якихось політичних сил. Я вважаю, що це пішло в минуле”.
Чи стане новий генпрокурор, який пройшов до парламенту за списками Партії регіонів, людиною президента? Чи просто зберігатиме нейтралітет у конфлікті правлячої коаліції та глави держави? Ось запитання, які ставлять багато оглядачів. Те, з якою швидкістю Віктор Ющенко виконав рішення районного суду може свідчити про існування певних домовленостей із новим генпрокурором.
На підтвердження цієї версії говорить і відсутність протягом тривалого часу офіційної реакції регіоналів. Виглядає, що для керівників партії це призначення виявилося несподіваним. Через це дехто з правлячої коаліції припускає, що пан Піскун перебіг до табору противника. Чи дійсно це так, покажуть перші рішення нового генпрокурора. Підтвердженням цього можуть стати звільнення із посад близьких до Партії регіонів людей. Насамперед – заступника генпрокурора Рината Кузьміна.
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум