Спеціальні потреби

Актуально

Тейлор: США сприяють усуненню наслідків аварії на ЧАЕС 

Cполучені Штати розчаровані затримкою спорудження нового саркофагу на Чорнобильській станції. Про це в інтервю “Голосу Америки” заявив посол США в Україні Вільям Тейлор. Він назвав цей проект важливим компонентом американської допомоги Україні.

З часу аварії на Чорнобильській атомній станції уряд Сполучених Штатів виділив 400 мільйонів доларів на поліпшення безпеки українських ядерних реакторів. Такі дані наводить посольство США у Києві. Ця допомога мала своїм результатом значне покращення безпеки роботи атомних електростанцій, а водночас і підвищення їх ефективності.

Спільні проекти також були спрямовані на удосконалення системи утилізації відходів і пом’якшення соціально-економічних наслідків на ЧАЕС та у місті Славутич. Крім того, Сполучені Штати здійснили численні програми з нерозповсюдження, які покращили безпеку ядерної інфраструктури України. Посол США в Україні Вільям Тейлор каже, що США вже виділили 203 мільйони доларів із приблизно одного мільярда, який на сьогодні пообіцяли країни-донори Фонду:

“Сполучені Штати – найбільший донор проекту нового укриття над зруйнованим реактором ЧАЕС. Реалізацю проекту весь час відкладають, і ми так само, як і українці, розчаровані цими затримками. Ми вважаємо, що дуже важливо зробити місце аварії безпечним і нарешті покінчити з проблемою, що тягнеться ось уже 21 рік. Тобто проект укриття – це важливий компонент нашої допомоги”.

Також за 15 років урядові американські організації доставили в Україну гуманітарних вантажів на понад півмільярда доларів. Майже половина цієї допомоги – ліки, медикаменти та устаткування для постраждалих від Чорнобильської аварії. Сотні мільйонів доларів прожертв зібрали й американські неурядові організації та громадяни.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG