Спеціальні потреби

Буш наклав вето на законопроект про фінансування військ


У вівторок увечері Президент Буш таки дотримався обіцянки і наклав вето на законопроект, згідно з яким 124 мільярди доларів мали б бути асигновані на військові операції за умови, що першого жовтня розпочалося б виведення американських сил з Іраку.

Президент Джордж Буш заявив: “Я вважаю, що встановлення дати виведення деморалізувало б народ Іраку. Такий крок надихнув би вбивць у регіоні Близького Сходу та створив би привід говорити, що Америка не дотримуватиметься своїх зобов’язань. Конкретна дата виведення рівнозначна встановленню дати поразки. А це – безвідповідальність. Користуючись хаосом наші вороги знайдуть для себе нові затишні схованки. Наш відступ підсилив би цих радикалів та екстремістів і зіграв би їм на руку в намаганні продемонструвати, що нашим країнам забракло сили”.

Президент запросив законодавців з обох партій зустрітися з ним та обговорити нову пропозицію на військові витрати. Спікер Палати представників Ненсі Пелосі висловила готовність співпрацювати з Джорджем Бушем, зауважуючи водночас, що відповідальність за все нестиме сам президент:

“Президент просить підписати порожній чек. Конгрес цього не робитиме”.

Демократи не мають достатньо голосів, щоб обійти президентське вето. Водночас повсякчас зростає тиск американської громадськості на демократів домогтися від Буша поступки.

Лідер демократичної більшості у Сенаті Геррі Рід каже: “Якщо президент гадає, що накладенням на законопроект вето, йому вдасться спинити наші зусилля змінити напрямок війни в Іраку, то він помиляється”.

Вето президента співпадає з четвертою річницею славнозвісної промови “Місію виконано”, виголошеної на борту військового корабля “USS Ейбрагам Лінкольн”, в якій він заявив, що “з основними військовими операціями в Іраку покінчено”. Від того часу іракська війна забрала життя десятків тисяч іракців та понад трьох тисяч американських військовослужбовців.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG