Спеціальні потреби

Актуально

Потепління сприяє виникненню алергії

Останнім часом з’являється все більше доказів того, що збільшення кількості людей, які страждають від алергічних захворювань та на астму може бути викликане глобальними змінами клімату.

Парниковий ефект виникає внаслідок накопичення вуглекислого газу в атмосфері та призводить до підвищення температури. А це в свою чергу провокує активний ріст дерев, рослин та квітів у міських районах. Пилок цвітіння цих рослин посилює алергічні захворювання серед людей.

Фахівець з алергології Кліфорд Бессет каже: “Ми бачимо надзвичайно різке збільшення кількості пилку в повітрі. Молоді та літні люди приходять і кажуть: лікарю в мене ніколи такого не було, що відбувається? Якщо порівняти з 1980-им роком, то кількість людей із захворюваннями на астму подвоїлася”.

Різко змінюється і міське довкілля, температура повітря у містах в середньому на 2,5 градуси вища за температуру в сільській місцевості. Міста з їх висотними будинками, бетоном та асфальтом утримують більше тепла. І рослинам це подобається, це спонукає їх до активнішого росту і виробництва більшої кількості пилку.

На думку фахівців, алергію можуть провокувати також пліснява та інші забруднення довкілля, які також виникають внаслідок збільшення температури від парникового ефекту.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG