Спеціальні потреби

Савків: Діаспора готова надіслати в Україну спостерігачів


Невизначеність Києва впливає на динаміку взаємин між Україною та США. Коли мова заходить про Україну у Вашингтоні тепер лише знизують плечима. Експерти кажуть, що не хочуть ризикувати робити прогнози щодо України оскільки логіку у діях політиків знайти важко і передбачити їхні дії практично не можливо. І все ж урядовці, політики та аналітики очікують на завершення цього періоду невизначеності. Про це та можливу підготовку до дострокових виборів йтиметься у розмові Мирослави Ґонґадзе із президентом Українського конгресового комітету Америки Михайлом Савківим.

МҐ: Пане Михайле, як українська невизначеність впливає на взаємини між обидвома державами?

МС: Хоч в Україні ці політичні протиріччя продовжуються, депутати Верховної Ради все ж таки працюють. Нещодавно міністр закордонних справ побував у Вашингтоні. Те, що діється, надзвичайно цікавить членів Конгресу. І все ж таки, вони б хотіли, аби цей процес якимось чином завершився. І ми сподіваємося, що до кінця цього тижня вже буде визначена дата щодо дострокових виборів і члени конгресу будуть стежити за тим, що відбувається в Україні задля покращення демократичних процесів.

МҐ: Під час виборів Ви займається огранізацією спостерігачів. Чи ви розпочали вже таку роботу?

МС: Ми готові, але річ у тому, чи готова до цього Центральна виборча комісія. Ми чекаємо на її інформацію для того, щоб оголосити про набір спостерігачів і розпочати співпрацю з ЦВК, аби взяти участь у виборах. На попередніх виборах наша співпраця була дуже плідною, тому ми сподіваємося, що такою ж вона буде і цього разу.

Ми вже подали відповідну заяву. І якщо члени української громади, чи будь-хто інший захочуть брати участь як спостерігачі в Україні, вони можуть звернутися до нашого бюро у Вашингтоні, Нью-Йорку чи Києві. І вже чимало людей зареєструвалося, але ми чекаємо дати виборів.

МҐ: Який термін для проведення виборів Ви вважаєте оптимальним?

МС: Рішення щодо терміну мали б оприлюднити вже до кінця цього тижня. Відтак вибори мали б відбутися через 60 днів після цього рішення, тобто на початку липня. Але в Україні в цей час буде велике засідання Міжпарламентської асамблеї ОБСЄ. Я вважаю, що досить важко приймати делегацію з тисячами людей і проводити вибори. Тому, можливо, ці вибори перенесуть на осінь.

МҐ: Ще одна важлива тема, якою Ви займаєтесь, це будівництво пам'ятника жертвам Голодомору. Як просувається цей проект?

МС: Цей процес розвивається доволі динамічно, але слід врахувати такий елемент, як американська та українська бюрократії. Після підписання закону, ми звернулися у національну службу парків і у співпраці з ними готуємо деякі пропозиції щодо ділянки для цього пам’ятника.

Приємно, що міністр закордонних справ цікавився цим та оглянув деякі ділянки, і до кінця цього місяця можна вже очікувати рішення. Є різні ділянки за розміром і розташуванням, але, очевидно, хотілося б щось близько до Білого дому, щоб більша кількість людей могла побачити цей пам’ятник та довідатися про трагедію, яка трапилася понад 70 років тому.

XS
SM
MD
LG