Спеціальні потреби

Актуально

Савків: Діаспора готова надіслати в Україну спостерігачів

Невизначеність Києва впливає на динаміку взаємин між Україною та США. Коли мова заходить про Україну у Вашингтоні тепер лише знизують плечима. Експерти кажуть, що не хочуть ризикувати робити прогнози щодо України оскільки логіку у діях політиків знайти важко і передбачити їхні дії практично не можливо. І все ж урядовці, політики та аналітики очікують на завершення цього періоду невизначеності. Про це та можливу підготовку до дострокових виборів йтиметься у розмові Мирослави Ґонґадзе із президентом Українського конгресового комітету Америки Михайлом Савківим.

МҐ: Пане Михайле, як українська невизначеність впливає на взаємини між обидвома державами?

МС: Хоч в Україні ці політичні протиріччя продовжуються, депутати Верховної Ради все ж таки працюють. Нещодавно міністр закордонних справ побував у Вашингтоні. Те, що діється, надзвичайно цікавить членів Конгресу. І все ж таки, вони б хотіли, аби цей процес якимось чином завершився. І ми сподіваємося, що до кінця цього тижня вже буде визначена дата щодо дострокових виборів і члени конгресу будуть стежити за тим, що відбувається в Україні задля покращення демократичних процесів.

МҐ: Під час виборів Ви займається огранізацією спостерігачів. Чи ви розпочали вже таку роботу?

МС: Ми готові, але річ у тому, чи готова до цього Центральна виборча комісія. Ми чекаємо на її інформацію для того, щоб оголосити про набір спостерігачів і розпочати співпрацю з ЦВК, аби взяти участь у виборах. На попередніх виборах наша співпраця була дуже плідною, тому ми сподіваємося, що такою ж вона буде і цього разу.

Ми вже подали відповідну заяву. І якщо члени української громади, чи будь-хто інший захочуть брати участь як спостерігачі в Україні, вони можуть звернутися до нашого бюро у Вашингтоні, Нью-Йорку чи Києві. І вже чимало людей зареєструвалося, але ми чекаємо дати виборів.

МҐ: Який термін для проведення виборів Ви вважаєте оптимальним?

МС: Рішення щодо терміну мали б оприлюднити вже до кінця цього тижня. Відтак вибори мали б відбутися через 60 днів після цього рішення, тобто на початку липня. Але в Україні в цей час буде велике засідання Міжпарламентської асамблеї ОБСЄ. Я вважаю, що досить важко приймати делегацію з тисячами людей і проводити вибори. Тому, можливо, ці вибори перенесуть на осінь.

МҐ: Ще одна важлива тема, якою Ви займаєтесь, це будівництво пам'ятника жертвам Голодомору. Як просувається цей проект?

МС: Цей процес розвивається доволі динамічно, але слід врахувати такий елемент, як американська та українська бюрократії. Після підписання закону, ми звернулися у національну службу парків і у співпраці з ними готуємо деякі пропозиції щодо ділянки для цього пам’ятника.

Приємно, що міністр закордонних справ цікавився цим та оглянув деякі ділянки, і до кінця цього місяця можна вже очікувати рішення. Є різні ділянки за розміром і розташуванням, але, очевидно, хотілося б щось близько до Білого дому, щоб більша кількість людей могла побачити цей пам’ятник та довідатися про трагедію, яка трапилася понад 70 років тому.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG