Спеціальні потреби

Савків: Діаспора готова надіслати в Україну спостерігачів


Невизначеність Києва впливає на динаміку взаємин між Україною та США. Коли мова заходить про Україну у Вашингтоні тепер лише знизують плечима. Експерти кажуть, що не хочуть ризикувати робити прогнози щодо України оскільки логіку у діях політиків знайти важко і передбачити їхні дії практично не можливо. І все ж урядовці, політики та аналітики очікують на завершення цього періоду невизначеності. Про це та можливу підготовку до дострокових виборів йтиметься у розмові Мирослави Ґонґадзе із президентом Українського конгресового комітету Америки Михайлом Савківим.

МҐ: Пане Михайле, як українська невизначеність впливає на взаємини між обидвома державами?

МС: Хоч в Україні ці політичні протиріччя продовжуються, депутати Верховної Ради все ж таки працюють. Нещодавно міністр закордонних справ побував у Вашингтоні. Те, що діється, надзвичайно цікавить членів Конгресу. І все ж таки, вони б хотіли, аби цей процес якимось чином завершився. І ми сподіваємося, що до кінця цього тижня вже буде визначена дата щодо дострокових виборів і члени конгресу будуть стежити за тим, що відбувається в Україні задля покращення демократичних процесів.

МҐ: Під час виборів Ви займається огранізацією спостерігачів. Чи ви розпочали вже таку роботу?

МС: Ми готові, але річ у тому, чи готова до цього Центральна виборча комісія. Ми чекаємо на її інформацію для того, щоб оголосити про набір спостерігачів і розпочати співпрацю з ЦВК, аби взяти участь у виборах. На попередніх виборах наша співпраця була дуже плідною, тому ми сподіваємося, що такою ж вона буде і цього разу.

Ми вже подали відповідну заяву. І якщо члени української громади, чи будь-хто інший захочуть брати участь як спостерігачі в Україні, вони можуть звернутися до нашого бюро у Вашингтоні, Нью-Йорку чи Києві. І вже чимало людей зареєструвалося, але ми чекаємо дати виборів.

МҐ: Який термін для проведення виборів Ви вважаєте оптимальним?

МС: Рішення щодо терміну мали б оприлюднити вже до кінця цього тижня. Відтак вибори мали б відбутися через 60 днів після цього рішення, тобто на початку липня. Але в Україні в цей час буде велике засідання Міжпарламентської асамблеї ОБСЄ. Я вважаю, що досить важко приймати делегацію з тисячами людей і проводити вибори. Тому, можливо, ці вибори перенесуть на осінь.

МҐ: Ще одна важлива тема, якою Ви займаєтесь, це будівництво пам'ятника жертвам Голодомору. Як просувається цей проект?

МС: Цей процес розвивається доволі динамічно, але слід врахувати такий елемент, як американська та українська бюрократії. Після підписання закону, ми звернулися у національну службу парків і у співпраці з ними готуємо деякі пропозиції щодо ділянки для цього пам’ятника.

Приємно, що міністр закордонних справ цікавився цим та оглянув деякі ділянки, і до кінця цього місяця можна вже очікувати рішення. Є різні ділянки за розміром і розташуванням, але, очевидно, хотілося б щось близько до Білого дому, щоб більша кількість людей могла побачити цей пам’ятник та довідатися про трагедію, яка трапилася понад 70 років тому.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG