Спеціальні потреби

До нового парламенту мають шанс потрапити п'ять партій


Якщо дострокові парламентські вибори відбудуться, до складу парламенту, ймовірно, потрапить п'ять політичних сил. Народна самооборона Юрія Луценка може замінити Соцпартію. Проте про переможців перегонів та склад майбутньої правлячої коаліції говорити ще зарано, вважають соціологи.

За останній місяць рівень підтримки дій Віктора Ющенка на посаді президента підвищився. Проведені Інститутом полічичного моделювання соцілологічні дослідження показують – якби президентські вибори відбулися наступної неділі за діючого главу держави віддали б голоси майже 17% громадян. Із таким показником він наздогнав Юлію Тимошенко. Експерти називають цей факт маленькою сенсацією і пов’язують із несподівано твердою позицією та рішучими діями президента у його протистоянні із правлячою парламентською коаліцією.

Лідером же ймовірних президентських перегонів і надалі залишається Прем’єр Янукович. Йому готові віддати голоси майже третина українців. Соціологи звертають увагу на подальше падіння рейтингу Олександра Мороза. Спікер Верховної Ради поступився четвертим місцем одразу двом політикам – керівнику КПУ Петру Симоненку та лідеру Народної самооборони Юрію Луценку.

Ще одна тенденція, на яку звертають увагу соціологи – перетікання голосів Партії регіонів до її конкурентів – комуністів та Блоку Наталії Вітренко. Така картина спостерігається на Східній Україні. На Заході те ж саме відбувається із БЮТ та “Нашою Україною”. Остання покращує свої позиції.

У разі проведення дострокових виборів до парламенту імовірно потрапить 5 політичних сил: Партія регіонів, БЮТ, “Наша Україна”, КПУ та Народна Самооборона Юрія Луценка. Причому трійка лідерів може повторити свої минулорічні досягнення. Найкращого результату опозиція може досягти, якщо піде на перегони трьома блоками, вважають соціологи.

Чи відбудуться позачергові парламентські вибори – ще невідомо. Але політичні сили вслід за соціологами серйозно переймаються в якому складі брати в них участь і якою буде склад майбутньої правлячої коаліції. Лідер “Нашої України” В’ячеслав Кириленко сподівається, що опозиція піде на вибори двома колонами: БЮТ та Мегаблок, до якого увійдуть вісім політичних сил, зокрема – Самооборона і Правиця. Посилаючись на вже підписані угоди, він гарантує, що в разі перемоги “Наша Україна” створюватиме коаліцію лише із Блоком Юлії Тимошенко.

В’ячеслав Кириленко зазначив: “Ця угода не передбачє жодної широкої коаліції або спілки із Партією регіонів у парламенті наступного скликання. Ми будемо творити лише коаліцію демократичних сил”.

Так само про ймовірні блоки говорять і члени правлячої коаліції. Найбільша інтрига – чи наважаться соціалісти, які балансують на межі прохідного бар’єру, підти на позачергові вибори самостійно. У пресі лунали припущення, що партія Олександра Мороза може влитися у блок із Партією регіонів. Проте, як заявив сьогодні один із лідерів регіоналів Володимир Рибак, його політична сила воліла б йти на вибори самостійно.

XS
SM
MD
LG