Спеціальні потреби

Райс перебуває з візитом у Москві


Державний секретар США Кондоліза Райс перебуває у Москві з дводенним візитом, покликаним зняти напруження в американсько-російських відносинах, що виникло внаслідок таких питань, як розширення НАТО, статус краю Косово і плани Вашингтона розгорнути в Європі об'єкти системи ПРО.

Напередодні від'їзду Райс визнала, що двосторонні стосунки переживають наразі не найкращі часи, але додала, що говорити про новий період “холодної війни” між Москвою та Вашингтоном підстав немає.

Візит Держсекретаря США Кондолізи Райс коментував експерт Центру Карнеґі Дмитро Тренін. Він переконаний, що візит Кондолізи Райс є надзвичайно важливим для США та Росії. За словами пана Треніна, Захід має багато запитань до Президента Путіна стосовно його внутрішньої та зовнішньої політики. Головним на порядку денному переговорів між США та Росією, на думку експерта, є позиція Москви у питанні Договору про звичайні збройні сили в Європі, розміщення у Європі об'єктів системи протиракетної оборони і, звичайно, питання Ірану.

Дмитро Тренін зазначив: “Я думаю, що Кондоліза Райс зіштовхнеться з дещо відмінним кліматом у Москві, навіть порівняно з минулим роком. Російська політика, особливо зовнішня стала значно жорсткіша. Ця політика змінилась базово. Росія вимагає рівних партнерських відносин. Це кардинально відрізняється від того, який підхід був раніше у російських лідерів у переговорах з американськими президентами та державними секретарями”.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG