Спеціальні потреби

Актуально

Тренін: Україна не є предметом торгів між США та Росією  

На думку експертів взаємини між Росією та Сполученими Штатами переживають критичні часи. Росія зараз веде свого роду агресивно-прагматичну політику не лише у стосунках зі своїми сусідами, але й щодо Заходу також. У Заходу та США назбиралось багато запитань до Президента Путіна і його внутрішньої та зовнішньої політики.

Головними та такими що безпосередньо впливають на Україну є звичайно питання енергетичної політики Росії, різкі, що часто межують із втручанням у внутрішні справи, заяви Кремля проти вступу України та Грузії до НАТО та звичайно різке неприйняття Росією плану США щодо розміщення у Європі системи протиракетної оборони. Ці та інші проблеми останні два дні обговорювала у Москві з російськими лідерами Державний секретар США Кондоліза Райс.

Україна у результаті цих складних взаємин опиняється у ситуації необхідності балансувати між потужним найближчим і найбільшим сусідом Росією та стратегічним партнером США. І все ж на думку старшого експерта інституту Карнеґі Дмитра Треніна Україна може знайти своє місце, враховуючи з одного боку складне з іншого вигідне геополітичне становище.

Дмитро Тренін зазначає: “Я вірю, що доля України в руках українців, вона не є предметом торгiв між Америкою та Росією. Україна буде мати таке майбутнє, якого хочуть українці, лідери та еліта країни. Але недостатньо лише бажання, потрібно для цього наполегливо працювати, треба інвестувати в її майбутнє, докладати колосальних зусиль. Але я думаю, Україні вдасться досягти свого. Що ми бачимо зараз в Україні, не повинно розглядатись як поразка демократичного процесу в Україні чи поразка на шляху її євроiнтерграцiйних амбiцiй. Я в основному вважаю, що мiсце України в Європi i що вона зараз рухається в цьому напрямку”.

На думку експерта, не стоїть запитання – чи буде Україна у Європі, питанням є чи буде Європа в Україні. І що більше європейською ставатиме Україна, то ближчими будуть взаємини між Україною та Європейським Союзом. Дмитро Тренін переконаний, що Україні вдасться зберегти при цьому добрі взаємини з Росією. Але в інтересах України, на думку експерта, бути більш активною у зовнішній політиці, особливо коли мова іде про взаємини Росії із Заходом:

“Україна може бути ефективним гравцем, бо якими б не були взаємини Росії із Заходом вони матимуть вплив на Україну. І це в інтересах України не бути чи то країною-буфером, чи то фронтовою країною, чи об`єктом політичних торгів мiж силами, якi ми дотепер називали Схід та Захід”.

Негативне ставлення Росії до членства України та Грузії у НАТО Дмитро Тренін пояснює прагматикою та захистом російських національних інтересів:

“Членство України в НАТО з російської перспективи означає можливість використання Сполученими Штатами території України проти Росії, і такого сценарiю росіяни хотіли б уникнути. Будь-яка країна у цій ситуації, маючи ресурси, боролася б проти цього. Росіяни не лише виступають проти розширення НАТО та включення України, вони також були проти членства Польщі у НАТО у 90-их роках. Але рiзниця зараз та, що у них сьогоднi є ресурси”.

Дмитро Тренін переконаний, що Україна, як би того не хотіли ті чи інші сили, не може належати нікому. І визначатиме свій шлях до цивілізованого демократичного суспільства самостійно:

“По-перше, я можу вас запевнити, що Україна ніколи не стане розмінною монетою в американсько-російських взаєминах. Це занадто велика країна, яка живе самостiйним життям. Нiхто не може собі привласнити Україну. Вона занадто велика, щоб чи то Росiя, чи Сполучені Штати, чи Європейський Союз запхали собі її в кишеню. Україна не буде робити того, що їй кажуть. Україна буде робити те, що вона хоче. Ви можете бути сердиті на Україну, ви можете казати “що вони там роблять”, але кінець-кiнцем вони будуть робити те, що краще для них. Це візьме багато часу, щоб Україна змогла подолати свої проблеми – а їх зараз не мало – але Україна рухатиметься у правильному напрямку, вона вже стоїть на правильному шляху”.

Всі новини дня

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:37 0:00

Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:43 0:00

За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.

Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео

Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:15 0:00

47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.

Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео

Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:28 0:00

8 років війни на Донбасі та майже три місяці повномасштабного вторгнення Росії зробили Україну однією з найбільш замінованих країн у світі. Скільки часу та грошей потрібно, щоб очистити території та чим оперативне розмінування відрізняється від гуманітарного – в сюжеті Лесі Бакалець.

Більше

Відео - найголовніше

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00
XS
SM
MD
LG