Актуально
Коаліція звинувачує опозицію у замаху на суддю
Суддя Кіровського райсуду Донецька, який поновив на посадах звільнених суддів Конституційного Суду, потрапив в автомобільну аварію. В організації замаху звинуватили одне одного представники коаліції та опозиції. А тим часом Донецький апеляційний суд зупинив виконання ухвали Кіровського райсуду. Сюзанна Станік і Валерій Пшеничний знову безробітні.
Політичне протистояння в Україні переходить у стадію аварій на автошляхах. Після повідомлення про замахи, які нібито готуються проти лідерів опозиції, та дорожньо-транспортної пригоди, в яку потрапив відомий бютівець Григорiй Омельченко, жертвою ДТП став донецький суддя Іван Подолянчук, який учора поновив на посадах звільнених президентом суддів Конституційного Суду.
За словами Подолянчука, коли він їхав на роботу, його “підрізало” авто без номерів. У результаті машина судді врізалася в дерево, він сам отримав струс мозку, а коли прийшов до тями, побачив, що викрадено особисті речі з його дипломата.
Партія регіонів розцінила інцидент як замах, організований опонентами. Депутат-регіонал Олена Бондаренко з трибуни Верховної Ради назвала Секретаріат Президента – “лігвом бандитів”, яким, за її словами, доведеться відповісти за свої кримінальні діяння.
Опозиція, своєю чергою, звинуватила в замау на донецького суддю самих регіоналів. Перший заступник керівника центрального виконавчого комітету “Нашої України” Ігор Жданов заявив:
“ДТП із суддею Кіровського районного суду – результат політичних технологій. Авторами такого сценарію зазвичай бувають заїжджі політтехнологи, які не несуть відповідальності за те, що відбувається в Україні”.
За інформацією речника “Нашої України”, сьогодні суддя Подолянчук мав повторно розглядати справи звільнених суддів і – не виключено – міг скасувати свою попередню ухвалу про призупинення президентського указу. А відтак у тому, що сталося із суддею Кіровського суду, були зацікавлені саме противники Президента, – наголосив Жданов.
А тим часом, поки статус звільнених президентом суддів залишався невизначеним, прем’єр-міністр встиг заявити, що вважає Станік і Пшеничного повноцінними суддями Конституційного Суду. Про це Віктор Янукович сказав під час засідання уряду у середу вранці:
“Конституціний Суд почав працювати, ви знаєте, що вчора було поновлено на посадах суддів, яких звільнив президент і вони працюють. Будемо чекати рішення КС”.
Однак уже надвечір надійшла нова сенсаційна звістка: Станік і Пшеничний таки екс-судді. Донецький апеляційний суд скасував ухвалу Кіровського райсуду Донецька щодо поновлення суддів КС. Про це повідомив заступник голови президентського Секретаріату Ігор Пукшин. Як пояснив Пукшин, ухвала про призупинення указів була незаконною, оскільки суд не має права зупиняти їх дію. Як він наголосив, Пшеничний і Станік більше не мають жодного службового відношення до Конституційного Суду, не можуть називатися його суддями і приймати будь-яких рішень.
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум