Спеціальні потреби

Коаліція звинувачує опозицію у замаху на суддю 


Суддя Кіровського райсуду Донецька, який поновив на посадах звільнених суддів Конституційного Суду, потрапив в автомобільну аварію. В організації замаху звинуватили одне одного представники коаліції та опозиції. А тим часом Донецький апеляційний суд зупинив виконання ухвали Кіровського райсуду. Сюзанна Станік і Валерій Пшеничний знову безробітні.

Політичне протистояння в Україні переходить у стадію аварій на автошляхах. Після повідомлення про замахи, які нібито готуються проти лідерів опозиції, та дорожньо-транспортної пригоди, в яку потрапив відомий бютівець Григорiй Омельченко, жертвою ДТП став донецький суддя Іван Подолянчук, який учора поновив на посадах звільнених президентом суддів Конституційного Суду.

За словами Подолянчука, коли він їхав на роботу, його “підрізало” авто без номерів. У результаті машина судді врізалася в дерево, він сам отримав струс мозку, а коли прийшов до тями, побачив, що викрадено особисті речі з його дипломата.

Партія регіонів розцінила інцидент як замах, організований опонентами. Депутат-регіонал Олена Бондаренко з трибуни Верховної Ради назвала Секретаріат Президента – “лігвом бандитів”, яким, за її словами, доведеться відповісти за свої кримінальні діяння.

Опозиція, своєю чергою, звинуватила в замау на донецького суддю самих регіоналів. Перший заступник керівника центрального виконавчого комітету “Нашої України” Ігор Жданов заявив:

“ДТП із суддею Кіровського районного суду – результат політичних технологій. Авторами такого сценарію зазвичай бувають заїжджі політтехнологи, які не несуть відповідальності за те, що відбувається в Україні”.

За інформацією речника “Нашої України”, сьогодні суддя Подолянчук мав повторно розглядати справи звільнених суддів і – не виключено – міг скасувати свою попередню ухвалу про призупинення президентського указу. А відтак у тому, що сталося із суддею Кіровського суду, були зацікавлені саме противники Президента, – наголосив Жданов.

А тим часом, поки статус звільнених президентом суддів залишався невизначеним, прем’єр-міністр встиг заявити, що вважає Станік і Пшеничного повноцінними суддями Конституційного Суду. Про це Віктор Янукович сказав під час засідання уряду у середу вранці:

“Конституціний Суд почав працювати, ви знаєте, що вчора було поновлено на посадах суддів, яких звільнив президент і вони працюють. Будемо чекати рішення КС”.

Однак уже надвечір надійшла нова сенсаційна звістка: Станік і Пшеничний таки екс-судді. Донецький апеляційний суд скасував ухвалу Кіровського райсуду Донецька щодо поновлення суддів КС. Про це повідомив заступник голови президентського Секретаріату Ігор Пукшин. Як пояснив Пукшин, ухвала про призупинення указів була незаконною, оскільки суд не має права зупиняти їх дію. Як він наголосив, Пшеничний і Станік більше не мають жодного службового відношення до Конституційного Суду, не можуть називатися його суддями і приймати будь-яких рішень.

XS
SM
MD
LG