Спеціальні потреби

Актуально

Президент та прем’єр продовжили переговори групи 

Президент і керівник українського уряду вирішили продовжити на декілька днів переговори про врегулювання політичної кризи в країні. Попри очікування, учасникам робочої групи так і не вдалося узгодити спільний план врегулювання і дату дострокових парламентських виборів.

Черговий раунд переговорів між президентом та прем’єром тривав понад три години. Багато оглядачів сподівалися, що саме у середу сторони нарешті знайдуть компроміс і оголосять дату виборів. Адже саме про це минулого тижня домовилися самі учасники переговорів – Віктор Ющенко і Віктор Янукович. Ще напередодні заступник голови Секретаріату глави держави Іван Васюник прогнозував, що у середу робоча група нарешті затвердить план виходу країни із політичної кризи.

Але після тривалих перемовин ні президент, ні прем’єр не стали говорити із пресою. А це – очевидна ознака відстутності успіху. В консультаціях брали участь віце-премєр Микола Азаров та новопризначений секретар РНБО Іван Плющ. Останній і розповів, про те, що остаточної згоди сторонам досягти поки що не вдалося. Проте залишається надія, що це станеться цього тижня.

Іван Плющ зазначив: “До чого домовилися? Президент і прем’єр звернулися із пропозицією продовжути роботу робочої групи. Завершити максимально те, що можна узгодити протягом одного-двох днів. Дата дострокових виборів буде названа після досягнення остаточних домовленостей на робочій групі”.

Втім, як виглядає, навіть якщо прем’єр і президент досягнуть якихось домовленостей, із їхньою реалізацією можуть виникнути складнощі. Спікер Олександр Мороз заявляє, що парламент ні в якому разі не ухвалюватиме жодних рішень так званим пакетним голосуванням, тобто одночасно за всі запропоновані зміни до законів. Не виключено, що цим поправкам доведеться проходити повну процедуру – від розгляду у комітетах до схвалення у декількох читаннях. Припускають, що в цьому випадку керівники Верховної Ради, яких вважають чи не найзапеклішими противниками дострокових виборів, можуть спробувати зруйнувати досягнутих робочою групою домовленостей.

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG