Спеціальні потреби

Актуально

Правозихисники не задоволені роботою Ніни Карпачової

Правозахисники звинувачують Ніну Карпачову у політичній заанґажованості. За перші сто днів після обрання нового-старого омбудсмена громадські активісти нарахували три випадки порушень нею принципу безсторонності. Вперше – коли з трибуни вже розпущеної Верховної Ради Карпачова заявила про неконституційність президентського указу, ставши тим самим на бік однієї із політичних сил. Вдруге – коли під час розслідування чигиринського інциденту уповноважена з прав людини намагалася виправдати правлячу партію та нерозголошувати історію з школярами, яких без відома батьків повезли до Києва на коаліційний мітинг. Третім вчинком, що дав підстави вбачати в її діях політичні мотиви, стало звернення Карпачової до омбудсмена Естонії, де вона висловлює обурення демонтажем пам’ятника радянському воїну-визволителю в центрі Талліна. Подібну стурбованість долею пам’ятників з боку держслужбовця, покликаного перейматися людськими долями, правозахисники розцінюють як виконання замовлення парламентської коаліції.

На тлі політично забарвлених заяв, кажуть громадські активісти, спостерігається бездіяльність у захисті прав людини. Скарги громадян відсилають у ті ж інстанції, на які вони поскаржилась. А на всі запити громадських правозахисних організацій омбудсмен відповідає проханням не втручатися в її діяльність. Уповноважений або нічого не робить, або принаймні про це нічого не відомо громадськості, – каже активіст альянсу “Майдан” Людмила Коваль:

“За 100 днів сайт повідомив про 3 відкритих провадження, про захист трьох громадян в Україні і за її межами і про участь омбудсмена в одному судовому процесі. І цим займався штат із 120 осіб із бюджетом 20 мільйонів”.

Громадяни не знайдуть захисту в омбудсмена, який замість незалежного арбітра, перетворився на гілку влади, – каже співголова Харківської правозахисної групи Катерина Левченко:

“Всі ми знаємо, що ніяким чином не були прокоментовані ксенофобні виступи голови комітету з питань прав людини, національних меншин пана Грача. Коли нещодаво міністр праці та соціальної політики заявив про те, що потрібно звільняти з роботи вагітних жінок, реакція була від громадських організацій, вчених, жіночих організацій, але реагування від уповноваженого з прав людини не було. Цей перелік можна продовжувати, але висновок сьогодні за результатами перших ста днів роботи Ніни Карпачрвої такий: поки що ми не бачимо ефективного захисту прав людини”.

Громадські правозахисники планують продовжити моніторинг дій омбудсмена, щоб добитися змін. Співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров каже:

“Наша мета змінити характер роботи уповноваженого. Вона має працювати не так, як працює сьогодні. Окрім того, слід співпрацювати із громадськими організаціями. Це критика, яка має бути почута”.

Нагадаємо: Ніна Карпачова виконує місію уповановаженого Верховної Ради з прав людини ось уже 9 років, відколи в Україні з’явилася посада омбудсмена. 8 лютого цього року Карпачову, на той час члена Партії регіонів, втретє призначили на цю посаду, попри протести громадських правозахисних організацій та європейських спостерігачів. Останні заявляли про неприпустимість для уповноваженого з прав людини представляти будь-яку з політичних партій.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG