Спеціальні потреби

Голова Конституційного Суду подав у відставку


В Україні сьогодні активно коментували факт відставки голови Конституційного Суду Івана Добровського. У четвер судді задовольнили його прохання про відставку. Сьогодні про це активно говорили і представники Антикризової коаліції.

Практично всі, хто коментує цю тему, сходяться на тому, що Іван Добровський подав у відставку через тиск. Розходяться щоправда з іншого питання – хто ж саме тиснув на суддю. У Секретаріаті Президента кажуть про тиск з боку уряду. Коаліція заявлє навпаки – до такого стану суддю Добровського довели дії президента. Петро Цибенко із фракції комуністів запевняє:

“На суддів Конституційного Суд України здійснюють тиск та шантаж. І це влаштовують представники Секретаріату Президента і його найближче оточення. Це відбувається в умовах, коли найвища посадова особа в Україні, якою є президент, перетворилась із гаранта Конституції в основного її порушника”.

Якщо говорити про порушення присяги суддів, то коаліціанти мають претензії до частини суддів, призначених президентом. Вони пропонують самим суддям займатися захистом своїх прав. Регіонал Ігор Зварич зазначив:

“Ми стурбовані ще й тим, що на утиски суддівського корпусу не реагують належним чином й самі судді, терміново скликавши свій повноважний з’їзд. Ще раз зазначу, що стаття 126 Конституції України містить вичерпний перелік підстав щодо звільнення судді із займаної посади. І рішення про припинення повноважень судді Конституційного Суду у разі порушення ним присяги приймає саме Верховна Рада”.

Нині коаліціанти, які продовжують проводити сесійні засідання і навіть голосують за законопроекти, знову закликають всіх дочекатися висновків суду. Представник Партії регіонів Олекснадр Стоян каже:

“Хто вміє і хоче читати Конституцію України, добре розуміє, що всі рішення Конституційного Суду легітимні і обов’язкові до виконання всіма суб’єктами, не залежно від того, подобається їм це рішення, чи ні. Я позитивно оцінюю зусилля робочої групи у напрацюванні виборчих законів. Нам потрібно більше таких груп у різних напрямках законодавчої діяльності. Але на засіданні цих груп неприпустимо вести розмову про дострокові вибори парламенту”.

Натомість, частина представників коаліції, насамперед її лідери, не надто зважають на ці заклики, домовляючись із президентом та опозицією про дату дострокових виборів.

XS
SM
MD
LG