Спеціальні потреби

Актуально

ООН обговорить порушення прав людини в Україні 

Справу Олега Калашнікова обговорять на сесії Ради ООН з прав людини. Випадок з депутатом Верховної Ради, який побив журналістів, включив до свого звіту щодо України спеціальний доповідач Організації Об’єднаних Націй з питань свободи слова.

Питання Калашнікова спецдоповідач ООН Амбеї Лігабо порушував окремо у розмовах з українськими політиками. Як він каже, історія з депутатом-регіоналом, який підняв руку на журналістів і залишився непокараним, виглядає обурливо:

“Мені це здається одним з найбільш обурливих випадків. Якщо люди при владі, які мають бути прикладом дотримання закону, відкрито порушують його і при цьому не несуть жодного покарання, далі зберігаючи депутатський мандат, то це неприпустимо для цивілізованого суспільства”.

Інцидент з Калашніковим він обіцяє включити до своєї доповіді щодо України, яку в червні обговорюватимуть на сесії Ради ООН.

Побувавши в Україні з офіційним візитом, посланець Об’єднаних Націй зустрічався з омбудсменом, міністрами, суддями, а також з дев’ятьма журналістами, які постраждали через свою професійну діяльність. Як каже пан Лігабо, коли йому випадає у Женеві, чи в Нью-Йорку говорити з послами України про переслідування журналістів, то дипломатичною мовою все звучить округло: або ці випадки не доведені, або їх не існує, або ситуація перебуває під контролем.

Однак Амбеї Лігабо каже, що насправді ситуація виглядає трохи по-іншому: “Але ось я приїхав сюди. Я говорив із жертвами переслідувань, говорив з тими, чиї права порушили. У мене є імена і факти. І я поклав їх на стіл урядовим чиновникам, з якими зустрічався. І казав їм – ось факти, і ми чекаємо відповідей. ООН щодо цих фактів чекає відповідей”.

Як зазначає Лігабо, розслідування випадків насильства проти журналістів в Україні часто затягують, а винних не притягують до відповідальності.

Загалом, починаючи з 2004-го року, стан свободи слова в Україні покращився – визнає спецдоповідач ООН. Проте як він підкреслив у своїх попередніх висновках, нинішня політична ситуація, позначена різкою політичною поляризацією, створює несприятливе середовище для розвитку свободи слова. І якщо криза не буде вирішена, це може підірвати вже досягнуті Україною демократичні завоювання.

Посланець Об’єднаних Націй закликав також уряд України продовжити реформування засобів масової інформації відповідно до міжнародних стандартів.

Нагадаємо: Україну було обрано до складу Ради ООН з прав людини минулого року.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG