Спеціальні потреби

Робочій групі досягнути порозуміння таки не вдалося 


Представники правлячої коаліції та опозиції подовжили пошук шляхів виходу із кризи. Переговори між ними тривали в рамках робочої групи, але знову безрезультатно. Незважаючи на те, що у середу сторони обіцяли дійти згоди за два дні.

Учасники визнають майже повну відсутність прогресу і звинувачують однин одного в непоступливості. Опозиція втрачає надію домовитися і пропонує змінити коло учасників. На думку представника БЮТ, Йосипа Вінського за круглий стіл мають сісти Президент Віктор Ющенко і Прем’єр Віктор Янукович. Він також заявив – лише РНБО може забезпечити проведення виборів.

Цей орган мав засідати у п’ятницю. Проте зустріч несподівано скасували з ініціативи новопризначеного секретаря РНБО Івана Плюща. Він запропонував перенести засідання на початок наступного тижня – мовляв, щоб не тиснути на робочу групу. Прющ заперечив, що РНБО мала розглядати силові сценарії врегулювання кризи, як заявляли деякі політики.

Сьогодні президент знову заявив, що не погоджується, щоб вибори відбулися у жовтні. На думку глави держави, конституція надає лише 60 днів на організацію голосування:

“Ті протиріччя, які виникають у полі політичних сил, у стінах парламенту, які вивели на неконстуційне формування більшості у Верховній Раді повинні знайти належну оцінку. Як правову, так і суспільну. Без цього не можливий рух вперед”.

Про політичну кризу в Україні президент сьогодні говорив і з верховним комісаром ЄС Хав’єром Соланою. Як повідомляє прес-служба глави держави, у розмові із ним Віктор Ющенко осуджував те, що Прем’єр Янукович відійшов від досягнутих на початку цього місяця домовленостей про якнайшвидше провдення виборів.

XS
SM
MD
LG