Спеціальні потреби

Робочій групі досягнути порозуміння таки не вдалося 


Представники правлячої коаліції та опозиції подовжили пошук шляхів виходу із кризи. Переговори між ними тривали в рамках робочої групи, але знову безрезультатно. Незважаючи на те, що у середу сторони обіцяли дійти згоди за два дні.

Учасники визнають майже повну відсутність прогресу і звинувачують однин одного в непоступливості. Опозиція втрачає надію домовитися і пропонує змінити коло учасників. На думку представника БЮТ, Йосипа Вінського за круглий стіл мають сісти Президент Віктор Ющенко і Прем’єр Віктор Янукович. Він також заявив – лише РНБО може забезпечити проведення виборів.

Цей орган мав засідати у п’ятницю. Проте зустріч несподівано скасували з ініціативи новопризначеного секретаря РНБО Івана Плюща. Він запропонував перенести засідання на початок наступного тижня – мовляв, щоб не тиснути на робочу групу. Прющ заперечив, що РНБО мала розглядати силові сценарії врегулювання кризи, як заявляли деякі політики.

Сьогодні президент знову заявив, що не погоджується, щоб вибори відбулися у жовтні. На думку глави держави, конституція надає лише 60 днів на організацію голосування:

“Ті протиріччя, які виникають у полі політичних сил, у стінах парламенту, які вивели на неконстуційне формування більшості у Верховній Раді повинні знайти належну оцінку. Як правову, так і суспільну. Без цього не можливий рух вперед”.

Про політичну кризу в Україні президент сьогодні говорив і з верховним комісаром ЄС Хав’єром Соланою. Як повідомляє прес-служба глави держави, у розмові із ним Віктор Ющенко осуджував те, що Прем’єр Янукович відійшов від досягнутих на початку цього місяця домовленостей про якнайшвидше провдення виборів.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG