Спеціальні потреби

Актуально

Голова Світового банку подасть у відставку

Голова Світового банку Пол Вулфовіц заявив, що таки подасть у відставку через звинувачення у тому, що він значно підвищив зарплатню своїй подрузі, яка також працювала у Світовому банку, та допоміг їй у кар’єрному рості. Рада директорів Світового банку винесла рішення, що 63-річний Вулфовіц залишить свою посаду наприкінці червня. У Білому Домі говорять, що Президент Буш незабаром оголосить наступну кандидатуру на посаду президента Світового банку.

Пол Вулфовіц очолив Світовий банк два роки тому і одразу оголосив, що його мета на цій посаді – боротися з корупцією в країнах третього світу. Але після того, як він допоміг жінці, з якою мав романтичні стосунки, просунутися кар’єрною драбиною та збільшив зарплатню, довіра до його політики була втрачена. Саме це і вирішило його долю каже колишній скарбник світового банку Юджин Ротберг:

“Якщо країни говорять, що ви не можете бути ефективним і навіть працівники банку вже не довіряють вам, то у вас справді неприємності”.

Із самого початку, Вулфовіц був центром суперечностей в Світовому банку через свою роль у плануванні війни в Іраку на своїй попередній посаді керівника Міністерства оборони США. Більшість працівників Світового банку дорікали йому за це.

Юджин Ротберг каже, що на Вулфовіца дивилися, як на людину, яка сформувала інтелектуальну та практичну підтримку кривавої війни в Іраку. І так вважала більшість працівників банку.

Воулфовіц до останнього намагався втриматися на посаді, заявляючи, що він керувався добрими намірами. Він навіть пообіцяв 24 членам ради правління банку, що він змінить свій стиль менеджменту. Але він готовий був погодитись із рішенням ради директорів.

Президент Буш до останнього підтримував Вулфовіца, але згодом його радники таки запевнили президента, що голова Світового банку припустився ряду помилок. На зустрічі із Тоні Блером у четвер, Буш висловив жаль з приводу цієї ситуації:

“Я впевнений, що всі сторони цього конфлікту мали добрі наміри і шкодую, що дійшло до відставки. Я захоплююсь роботою Вулфовіца, особливо тим, як він зосередив її на допомозі бідним”.

Однак цим вже найближчим часом займатиметься наступний лідер Світового банку.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG