Спеціальні потреби

Актуально

Україна дорого розплачується за політичну кризу  (ВІДЕО)

Ситуація в Україні не залишає байдужими американських експертів. В Університеті Джорджа Вашингтона у американській столиці відбулася дискусія, присвячена українським подіям. Її організатор – вашингтонське відділення Наукового товариства iменi Тараса Шевченка. Спонсорували дебати вашингтонське відділення Товариства українських інженерів Америки та Вашингтонська група українських професіоналістів.

Учасники дискусії заявили, що незалежно від того, як і коли буде вирішена політична криза, Україна вже платить за неї високу ціну. Викладач Університету Джорджа Вашингтона Тарас Кузьо вказав на негативний вплив на зовнішню політику України:

“Українська зовнішня політика сьогодні паралізована. Як можна взагалі мати зовнішню політику як таку, коли два крила – прем’єр–міністр та президент – проводять власну зовнішню політику, еліти роз’єднані та використовують будь-який інструмент, який мають у розпорядженні, для атак один проти одного, руйнуючи при цьому юридичні інституції?

Ця криза призвела до того, що Україна не змогла стати в минулому році потенційним членом НАТО. Також криза негативно вплинула на процес вступу до СОТ. Членство у Світовій організації торгівлі має серйозні наслідки і на стосунки з Європейським Союзом. ЄС готовий підписати угоду про вільну торгівлю тільки після того, як Україна стане членом СОТ”.

На думку федерального судді США Богдана Футея, криза нанесла нищівного вдару по верховенству права в Україні.

“Я боюсь, що у всій цій ситуації нівелювалось поняття верховенства права та зменшилась повага до судів. Відновити довіру до судової гілки влади у майбутньому буде дуже важко”.

У цій ситуації критично важливим є те, аби вибори, незалежно від термінів їх проведення та результатів, відбулися чесно та прозоро.

Богдан Футей: “З юридичної точки зору, я думаю, що президент хоче чесні, прозорі та вільні вибори. Це гарантує йому статус у європейському та світовому співтоваристві як демократичному лідеру в Україні, незалежно від їх результатів”.

Всі новини дня

“Щоб люди мріяли жити в Україні”: інтерв’ю з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. Відео

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа отримав звання віце-адмірала через два дні після затоплення флагманського корабля Чорноморського флоту Росії «Москва». Мирослава Гонгадзе поспілкувалася з командувачем під час патрулювання Дніпра про звільнення о. Зміїний та бойовий дух ЗСУ.

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Більше

XS
SM
MD
LG