Спеціальні потреби

Актуально

Україна дорого розплачується за політичну кризу  (ВІДЕО)

Ситуація в Україні не залишає байдужими американських експертів. В Університеті Джорджа Вашингтона у американській столиці відбулася дискусія, присвячена українським подіям. Її організатор – вашингтонське відділення Наукового товариства iменi Тараса Шевченка. Спонсорували дебати вашингтонське відділення Товариства українських інженерів Америки та Вашингтонська група українських професіоналістів.

Учасники дискусії заявили, що незалежно від того, як і коли буде вирішена політична криза, Україна вже платить за неї високу ціну. Викладач Університету Джорджа Вашингтона Тарас Кузьо вказав на негативний вплив на зовнішню політику України:

“Українська зовнішня політика сьогодні паралізована. Як можна взагалі мати зовнішню політику як таку, коли два крила – прем’єр–міністр та президент – проводять власну зовнішню політику, еліти роз’єднані та використовують будь-який інструмент, який мають у розпорядженні, для атак один проти одного, руйнуючи при цьому юридичні інституції?

Ця криза призвела до того, що Україна не змогла стати в минулому році потенційним членом НАТО. Також криза негативно вплинула на процес вступу до СОТ. Членство у Світовій організації торгівлі має серйозні наслідки і на стосунки з Європейським Союзом. ЄС готовий підписати угоду про вільну торгівлю тільки після того, як Україна стане членом СОТ”.

На думку федерального судді США Богдана Футея, криза нанесла нищівного вдару по верховенству права в Україні.

“Я боюсь, що у всій цій ситуації нівелювалось поняття верховенства права та зменшилась повага до судів. Відновити довіру до судової гілки влади у майбутньому буде дуже важко”.

У цій ситуації критично важливим є те, аби вибори, незалежно від термінів їх проведення та результатів, відбулися чесно та прозоро.

Богдан Футей: “З юридичної точки зору, я думаю, що президент хоче чесні, прозорі та вільні вибори. Це гарантує йому статус у європейському та світовому співтоваристві як демократичному лідеру в Україні, незалежно від їх результатів”.

Всі новини дня

Джо Байден у промові «Про стан справ в країні» згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Відео

7 лютого Президент Джо Байден звернувся до Конгресу США з промовою «Про стан справ в країні». Байден згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Колеги-демократи назвали це звернення «рузвельтівським», а парламентарі з Республіканської партії освистали виступ. 

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:36 0:00

Радбез ООН вдруге на цьому тижні провів засідання, присвячене Україні. Сьогодні брифінг скликала Росія, аби обговорити «перспективи мирного врегулювання кризи довкола України в контексті збільшення поставок західної зброї». За засіданням у штаб-квартирі ООН стежила Ірина Соломко.

Деталі візиту президента України до Великобританії: зустріч з Ріші Сунаком, аудієнція у короля, виступ перед парламентом. Відео

Президент Зеленський наперед «подякував» Лондону за потужні британські літаки під час свого візиту до Великої Британії. Можливість відправлення Україні винищувачів для захисту у війні проти РФ не зняте з порядку денного, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. 

Генсек НАТО закликав США бути готовими до довгої війни РФ в Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ у Вашингтоні, США, 8 лютого 2023. Фото: AP Photo/Jacquelyn Martin

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ зустрівся із міністром оборони США Остіном Ллойдом. “Нам потрібно бути готовими до довготривалої перспективи, щоб підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, - сказав генсек під час прес-конференції за результатами зустрічі у Вашингтоні.

Столтенберґ також привітав дії адміністрації президента Байдена і особливо двопартійну підтримку, яку відчув особисто під час зустрічах у Конгресі США під час свого візиту сьогодні.

Генсек нагадав, що перемога Путіна могла б стати сигналом іншим авторитарним режимам, зокрема в Азії, що вони можуть досягти своїх цілей, застосовуючи військову силу: “Це зробило б світ небезпечнішим і вразливішим. Отже, в інтересах нашої національної безпеки, слід забезпечити, щоб Україна діяла як суверенна незалежна держава”.

Столтенберґ подякував Сполученим Штатам та особисто Ллойду Остіну “за непохитне лідерство у наданні підтримки Україні”. Ця підтримка щодня змінює ситуацію на полі бою і є критичною для самооборони України, наголосив генсек НАТО.

Очільник Пентагону повідомив, що у розмові зі Столтенбергом йшлося "про гостру загрозу з боку Росії". Йшлося і про “спільні виклики, включаючи безпекові занепокоєння щодо Китайської Народної Республіки”.

Дивіться також:

"Надання зброї - це процес, що розвивається" - Блінкен відповів на питання про літаки для України

F-16 ВПС Польщі під час авіашоу Wings Over Baltics 2019. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держсекретар США Ентоні Блінкен відповів на питання про перспективу надання літаків Україні. Зокрема, про процес надання зброї Україні держсекретар зауважив що йдеться про “процес, що розвивається”.

“Ми продовжуватимемо у тісній співпраці з українцями і партнерами робити висновки про те, що, на нашу думку, потрібно Україні та що може бути найбільш ефективним сьогодні”, - сказав Блінкен під час спільної прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, що відбулась у середу у Вашингтоні.

За словами держсекретаря, військова допомога Україні під час війни змінювалася відповідно до того, як мінявся характер агресії Росії.

“Так само змінювалася і наша підтримка, ми завжди хотіли переконатися, що Україна має в своїх руках обладнання, яке їй знадобиться для захисту у цей момент. Не менш важливим є вміння українців ефективно його використовувати. І це вимагає, в деяких випадках, серйозної підготовки. І, нарешті, все це потрібно об’єднати в єдину цілісну стратегію”, - сказав Блінкен.

Як повідомляв Голос Америки, прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час прес-конференції із президентом України Володимиром Зеленським сказав, що сьогодні розпочато програму навчання українських пілотів у Британії.

Більше

XS
SM
MD
LG