Спеціальні потреби

Нью-Йорк стане чистішим завдяки новим таксі


Цього року на день Землі, мер Нью-Йорка Майкл Блумберг представив план швидкого перетворення міста на більш екологічно чисте. Він оголосив, що збиратиме додаткову платню з автомобілів за забруднення у центральних районах міста. У Нью-Йорку також відбувся другий саміт великих міст на якому обговорювали природоохоронні питання у міських зонах. Тепер Блумберг хоче, щоб місто стало лідером на планеті із зменшення викидів вуглекислого газу в атмосферу.

Коли Інтернет-компанія Yahoo оголосила конкурс на найзеленіше місто Америки. Вона заохотила Нью-Йорк, надавши 10 нових гібридних автомобілів у службу таксі. Ці авто мають комбінацію бензинового та електричного двигуна і споживають значно менше пального. Те місто, яке виграє конкурс – отримає цілий парк подібних машин. Але, не чекаючи результатів конкурсу, Майкл Блумберг сам запроваджує кардинальні зміни у візитній картці Нью-Йорка – жовтих автомобілях-таксі.

Блумберг заявив, що жовті машини усіх служб таксі міста будуть змушені перейти на гібридні технології і відповідати новим стандартам споживання палива. За його переконанням, впровадження цих нових стандартів, допоможе через десять років, зменшити викиди вуглекислого газу від машин вдвічі.

Зараз авто форд “Королева Вікторія” – найбільш поширена модель в таксопарку Нью-Йорка. Він споживає 17 літрів бензину на 100 кілометрів. Для порівняння, новий гібридний форд “Ескейп” витрачатиме лише 6,5 літрів на 100 кілометрів.

Мер Нью-Йорка вважає, що це буде найбільший таксопарк, найбільш екологічно чистих авто на планеті. А зважаючи на популярність таксі в Нью-Йорку, нові стандарти можна порівняти зі зменшенням кількості машин у місті на 32 тисячі авто.

Хоча гібриди коштують більше, у місті говорять, що власники таксі зекономлять десять тисяч доларів на рік на зменшенні споживання бензину. Тому багато з них підтримують зміни.

Щоб перевірити надійність, близько 400 гібридів ввели в користування у таксопарках Нью-Йорка за останні півтора року. Масове виробництво гібридних авто для таксі розпочнеться наступного року. До цього процесу долучаться і інші автовиробники – Тойота, Лексус, Хонда.

Блумберг сподівається, що такі зміни в таксопарках допоможуть місту досягти поставленої мети - на 30% зменшити викиди вуглекислого газу в Нью-Йорку до 2030 року.

XS
SM
MD
LG