Спеціальні потреби

Туреччина інвестуватиме в український готельний бізнес 


У зв’язку з майбутнім футбольним чемпіонатом 2012-го року представники турецького готельного бізнесу зацікавлені інвестувати в Україну.

Травень, а в Туреччині курортний сезон у розпалі. Ще недавно тут, на середземноморському узбережжі на схід від Анталії, був лише голий берег та помідорні грядки. За кілька останніх років впритул до моря повиростали розкішні готелі. Новенький п’ятизірковий “Ліра-Резорт” на 400 номерів був зведений всього за шість місяців. Стильний античний дизайн, килими і мармур, дві конференц-зали і амфітеатр, комплекс СПА із сауною, турецькою лазнею та аквапарком, п’ять басейнів і два ресторани а-ля карт, – усе за кращими світовими зразками.

Туркам не позичати досвіду в готельному бізнесі і проблем з темпами будівництва для них не існує. От тільки туристичний ринок перенасичений і темпи окупності почали падати, – скаржиться власник “Ліри” Ержан Ерен. Як він каже, сьогодні гроші, вкладені у побудову кожного нового готелю, окуповуються за десять років, тоді як раніше поверталися за шість – адже готелів на узбережжі було не так рясно, а конкуренція – не така жорстка. Пан Ерен представляє ділові кола Туреччини, зацікавлені в інвестиціях у розвиток готельного бізнесу в Україні. Чудовою нагодою, каже він, стане майбутній футбольний чемпіонат, до якого турки планують вкласти в туристичну галузь України мільярди доларів:

“Як ви знаєте, в 2012-му році в Україні відбудеться чемпіонат Європи з футболу. В Україні буде незліченна кількість туристів. Тому я і мої колеги-бізнесмени плануємо активніше вкладати гроші в Україну у зв’язку з цим чемпіонатом”.

На думку Ерена, в Україні катастрофічно бракує не тільки чотири- чи п’ятизіркових готелів, але й звичайних готелів міського типу. За його словами, бізнесмени з-за кордону, що приїжджають сюди у справах, часто змушені, замість готельного номера, знімати квартиру, а це незручно. Ерен каже, що турецькі інвестори готові прийти в Україну, якщо інвестиційний клімат сприятиме:

“Для того щоб можна було вкладати інвестиції, потрібно з боку України зняти деякі заборони, підняти завіси”.

У самій Туреччині для приватного туристичного бізнесу створено режим максимального сприяння. Доступні великі кредити, землю під готельну забудову здають в оренду інвесторам на півстоліття. Тому й ростуть туристичні центри, мов гриби після дощу. Кількість місць у готелях Анталії зростає на 20% кожного року, і самих лише п’ятизіркових готелів тут збудовано 250. Відповідні й прибутки від туризму, який потужно розвивається, починаючи з 80-х років. Як розповідає мер Анталії Мендерес Тюрель, туризм дає майже половину – 40% доходів міської скарбниці:

“Я впевнений у тому, що якби в Україні держава сприяла бізнесменам, які хочуть вкласти гроші в туризм, то і у вас ця галузь набла б свого розвитку. Якщо держава підтримує приватний сектор туризму, то в нього велике майбутнє”.

Наразі ж українцям залишається сподіватися на те, що реальний стимул для розвитку туристичної галузі дасть футбольний чемпіонат. Він уже спонукав, принаймні, скласти списки існуючого готельного дефіциту. Як повідомили “Голосу Америки” у дирекції “Євро-2012” при Федерації футболу, у чотирьох основних містах проведення чемпіонату – Києві, Дніпропетровську, Донецьку і Львові не вистачає близько п’ятдесяти готелів найвищого розряду. Так, у столиці до 2012-го року планують звести 23 готелі на чотири і п’ять зірок. Що ж до тризіркових, то тут дефіцит сягає десятків тисяч місць, а дво- і однозіркових – сотень тисяч .

У Федерації футболу обіцяють – буде робота й для іноземних інвесторів. Отже як виглядає, Ержану Ерену з турецької Анталії таки вдасться виконати свою обіцянку:

“Будьте певні: я неодмінно побудую в котромусь із міст України готель”.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG