Спеціальні потреби

Актуально

Медична опіка для незаможніх верств населення

У повсякденному житті американцям найбільше доводиться мати справу з урядами місцевих адміністративних районів, які називають графствами, або повітами. Однак такі урядові структури не могли б нормально функціонувати без тісного контакту з громадськими організаціями, які безпосередньо зацікавлені у покращенні доброту людей. У повіті Монтгомері штату Меріленд саме представники приватного сектора, допомагають надавати повноцінне медичне обслуговування незаможним верствам населення.

У повіті Монтгомері медичних закладів та приватних лікарів – безліч. Треба лише мати гроші чи медичну страховку, щоб оплатити їхні послуги. Іноді людина не має ні одного, ні іншого. Саме тому 40 років тому група лікарів заснувала неприбуткову організацію, яку назвали Мобільною медичною допомогою, скорочено МобілМед.

Виконавчий директор організації Боб Спектор каже: “У нас лікуються понад п’ять тисяч найбільш матеріально вразливих мешканців повіту Монтгомері, які з тих чи інших причин не можуть дозволити заплатити за медичну допомогу. У них нема страховки, вони безробітні чи тільки-но іммігрували до країни”.

МобілМед надає свої послуги у приміщеннях 19 місцевих лікарень чи у своїх трьох фургонах – таких собі медпунктах на колесах. МобілМед існує завдяки партнерству з кількома місцевими лікарнями, добродійними організаціями, приватними спонсорами та урядом повіту Монтгомері. Пацієнти сплачують лише незначну частину вартості лікування. Штат МобілМеду – майже 30 медичних працівників.

Для того, щоб краще допомогти великій кількості іммігрантів, які проживають у повіті, МобілМед приймає на роботу прибулих з різних частин світу. Це допомагає пацієнтам почути себе комфортніше. Адже коли приходять пацієнти та бачать когось, хто знає їхню культуру і розмовляє їхньою мовою, вони відразу розпружуються.

Загалом у МобілМеді розмовляють на восьми мовах, а кожна з клінік-партнерів має представників з конкретних країн – Китаю, Кореї, Ірану, Латинської Америки, Південної, Західної Африки та Гаїті. Маючи такий широкий мовний та культурний досвід, медики можуть точніше і швидше поставити хворому діагноз, а відтак скоріше приступити до лікування. Працюючи у приватних клініках, медперсонал МобілМеду заробляв би більше. Однак ці люди кажуть, що гроші хоча і важливий, утім не головний фактор у їхньому житті. Є ще одне ні з чим незрівнянне відчуття – своєї потрібності іншим.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG