Спеціальні потреби

Актуально

Мороз критикував президента на зустрічі з послом США

Спікер Олександр Мороз сьогодні піддав різкій критиці дії Президента України. Саме в парламенті завтра знову може розгорітися черговий етап політичного протистояння. Детальніше про це у розмові Володимира Звіглянича із київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ВЗ: Вікторіє, у чому полягають основні зауваження Мороза?

ВС: Олександр Мороз не приховує своїх критичних зауважень на адресу президента. Це було викликано суперечками щодо конституційності указу президента про розпуск парламенту. Мороз зустрічався із послом США в Україні і в черговий раз висловив свої претензії до дій президента. Він вважає, що Віктор Ющенко створює дуже небезпечні прецеденти, видаючи антиконституційні укази.

На думку Мороза, переформувати коаліцію відповідно до демократичних норм можна було і без дострокових виборів. Також не подобається Морозу і той спосіб, в який будуть відбуватися вибори. Він каже, що сьогодні в Україні закладається основа для фальсифікації виборів. І підстави для такої заяви йому дає той факт, що відбувається тиск на суддів різних рівнів. Як відомо, голів судів призначає Президент України і останнім часом багато голів позбулися своїх повноважень. Саме це Олександр Мороз називає серйозним тиском.

Він також заявляє про втручання правоохоронних органів у діяльність різних установ. Зокрема наголошує на тому, що державна служба охорони сьогодні чинить тиск на роботу Конституційного Суду. Мороз вважає, що в Україні є ознаки встановлення авторитаризму.

ВЗ: Олександр Мороз, згідно з нинішніми соціологічними даними, не потрапляє до наступного парламенту. Чи не з цим пов’язана його критика і чи збираєтсья він брати участь у виборах?

ВС: Експерти кажуть, що в проведенні дострокових виборів Мороз зацікавлений найменше. Адже після того, як він створив коаліцію із Януковичем, рейтинг СПУ дуже знизився. Соціологи вважають, що Мороз сьогодні буде докладати усіх зусиль, аби зірвати вибори. Про що свідчать останнім часом дії Мороза у парламенті. Як відомо, між президентом та прем’єром було досягнуто домовленостей, які передбачали ухвалення низки законів. Однак ці законодавчі акти були ухвалені зовсім не так, як про це домовлялися члени робочої групи.

ВЗ: Чи відомо, що завтра відбуватиметься у парламенті?

ВС: Опозиція написала заяви про складання мандатів і ймовірно у парламент завтра не піде. Як відомо, спікер та прем’єр наголошують на тому, що парламент має працювати до дня виборів, тобто до 30 вересня. Це черговий правовий нюанс з якого важко вийти. Парламент начебто вважають недієздатним, але водночас він буде збиратися і працювати.

Важливою є ще одна подія – це зачитування заяв депутатів про їх вихід з опозиційних фракцій. Тобто не виключно, що завтра напруження у парламенті тільки зростатиме.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG