Спеціальні потреби

Актуально

Нестабільність в Україні західних інвесторів не відлякує

У середу в Нью-Йорку завершився інвестиційний форум “Україна-Північна Америка”. Організатори – міжнародна громадська організація “Помаранчеве коло”, Центр відносин “США-Україна” у співпраці з компанією “Еuronext”, яка є складовою частиною Нью-Йоркською фондової біржі та українським Центром сприяння іноземному інвестуванню. Організатори сподіваються, що цей форум стане найбільшою в цьому році інвестиційною конференцією в Північній Америці, зосередженою саме на українському ринку.

Організатори форуму, преставники Національного банку, великих українських компаній, провідних юридичних фірм та інвестори, які мають чималий досвід роботи в Україні, намагалися переконати потенційних інвесторів зі Сполучених Штатів та Канади, що в Україну варто вкладати гроші. Навіть постійна політична нестабільність не має ставати на заваді.

Голова Міжнародної громадської організації “Помаранчеве коло” Адріян Каратницький каже:

“Є великі накопичення, особливо в Північній Америці та в Канаді, і треба зв`язувати цей капітал і з українськими посередниками, і з українськими фірмами, і з українським урядом. Така конференція дає нагоду учасникам отримати більш тверезе розуміння того, що бурхливі події в політиці не впливають на динамізм, який існує в економіці”.

Колишній Прем`єр міністр України Юрій Єхануров зазначив, що попри політичну нестабільність Україна все ще залишається привабливою для західних інвесторів:

“Чому варто приходити в Україну? Треба зважати не лише на політичні фактори. Думаю, що всі присутні знають, що Україна разом з Польщею виграла тендер УЄФА щодо проведення чемпіонату Європи з футболу в 2012-му році. Проведення третього за значенням спортивного заходу після Олімпіади та чемпіонату світу з футболу безумовно сприятиме інвестиційному буму в нашій країні.

Окрім того, минулого тижня наш парламент прийняв 11 законів, які необхідні для вступу України до Світової організації торгівлі”.

Але цю конференцію рекламною акцією України не назвеш – проблеми відверто називали та активно обговорювали. Зокрема Юрій Єхануров зазначив, що Україна дивує рівнем економічного зростання, але відлякує рівнем корупційних ризиків.

Керівник групи банківського, фінансового права та цінних паперів Юридичної фірми “Шевченко, Дідковський і партнери” Армен Хачатурян:

“Україна викликає великий інтерес в іноземних компаній, але існують питання юридичного характеру, які не дозволяють їм швидко і повністю досягти мети. Перш за все, це питання, які стосуються корпоративного управління, розв`язання спорів між інвесторами, регуляторні питання стосовно бізнесу – реєстрація компаній, отримання ліцензій і навіть такі питання, як трудове право, яке не дозволяє розв`язати ті завдання, які ставить інвестор.

Сам статус українського судді, його матеріальна залежність та незадоволення своїм станом і є підставою для того, щоб існувала система корупції і система зацікавленості суддів поза межами права”.

Основним підсумком форуму стало те, що хоча проблеми існують, вони не є такими, яких не можна подолати. Найцікавішою частиною для тих, хто тільки думає, чи вкладати гроші в Україну, стали виступи західних інвесторів, які вже багато років працюють в Україні. Зокрема, власним досвідом поділився засновник та голова компанії СМЕ, яка є співласником телекомпанії “1+1”, Рональд Лаудер:

“Мій основний принцип ведення бізнесу в Східній Європі – це вдало знайти місцевого партнера. З п`яти парнерів, з якими я починав у п'яти країнах, із чотирьма я працюю і досі. І найважливіше у виборі парнера – переконатися, чи ви маєте повне взаєморозуміння, працюючи разом. І бажано, щоб він говорив анлійською, бо говорити через перекладача – це не теж саме”.

Серед переваг України, окрім швидкого економічного зростання, Рональд Лаудер назвав кадровий потенціал. Чимало молодих людей, які працюють у сфері телебачення та Інтернету, на його думку, за рівнем професіоналізму не поступаються своїм колегам із Західної Європи та США. Найбільша проблема – українські суди:

“Найбільша проблема, скажу відверто, – це вся система судів. Вона не характеризується верховенством права. Я вважаю, якщо стає відомо, що суддя корумпований, він має бути позбавлений своєї посади”.

Хоча Армен Хачатурян важає, що будь-які труднощі можна вирішити саме правовим шляхом:

“Дуже багато інвесторів говорять про ризики, які існують, але не мають чіткого уявлення про те, як їх уникати. Ці проблеми за інвесторів вирішують юристи. Тому ми хочемо наголосити, що хоча є проблеми, їх можна вирішити, і є важелі та методи для такого вирішення в законному порядку”.

Інвестори розуміють, що проблеми існують, окрім того їх також відлякує відсутність чіткого розуміння, хто ж насправді ухвалює рішення в Україні. Але, кажуть вони, у світі немає регіонів, в яких відсутні проблеми. І, як правило, саме регіони з високим рівнем ризику і є тими, що можуть принести найбільші прибутки. І Україну вони відносять саме до цієї категорії. Що стосується форуму, то до його позитивних моментів інвестори зарахували також можливість встановити контакти з юридичними та консалтинговими компаніями, які працюють в Україні.

Всі новини дня

Німеччина не має систем Patriot, які вона могла б передати Україні але буде підтримувати Україну стільки, скільки потрібно - Тобіас Лінднер

Одне з відкритих питань - перспективи надання західними партнерами систем Patriot. Раніше влада Польщі запропонувала розмістити на українській території систему Patriot, яку Німеччина запропонувала надати Польщі.

Потік переселенців не зменшується: як у Молдові благодійники вітають українців. Відео

За минулі майже 10 місяців, понад півмільйона вимушених переселенців із України перетнули кордон із Молдовою у пошуку безпечного притулку. Благодійники, які й організовують тимчасовий прихисток для українців, кажуть: потік переселенців не зменшується.

США будуть посилювати санкції проти Ірану та Росії. Відео

США будуть посилювати санкції проти Ірану та Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:30 0:00

Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 275 мільйонів доларів. Фокус саме цього пакету - на укріпленні протиповітряної оборони України та захисті життєво-важливої інфраструктури.

«Цей пакет надасть Україні нові спроможності для посилення протиповітряної оборони», – речниця Білого Дому Карін Жан-П’єр. Відео

«Цей пакет надасть Україні нові спроможності для посилення протиповітряної оборони та протидії загрозам, які надходять від іранських безпілотників, які Росія використовує для нападу на життєво важливу інфраструктуру України та вбивства українських цивільних», – Карін Жан-П’єр, речниця Білого Дому

Іранська підтримка російського війська зросте у найближчі місяці, очікують в Білому домі  

Фото оприлюднене армією Ірану через АР. Дрон, запущений із військового корабля. 25 серпня 2022 року. Associated Press

Військова співпраця Росії та Ірану перетворилась на “повноцінне оборонне партнерство” і лише зростатиме найближчим часом, - про це під час розмови з журналістами у п'ятницю, 9 грудня,заявив Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США у Білому домі.

“Ми очікуємо, що іранська підтримка російського війська лише зростатиме у найближчі місяці. Ми навіть вважаємо, що Іран розглядає питання продажу сотень балістичних ракет з Ірану в Росію. Ми також бачили повідомлення про те, що Москва та Тегеран розглядають можливість створення лінії спільного виробництва смертоносних дронів у Росії. Ми закликаємо Іран змінити курс, і не вдаватись до цих дій”, - заявив Кірбі.

За його словами, Росія зі свого боку пропонує Ірану “безпрецедентний рівень військової та технічної підтримки”, зокрема із розробки зброї та тренування військових.

Джон Кірбі: “В рамках цієї співпраці нас турбує, що Росія має намір надати Ірану передові військові компоненти. Москва може надавати Тегерану таке обладнання, як вертольоти та системи ППО. Є повідомлення, що цієї весни іранські пілоти тренувалися в Росії, щоб навчитися управляти Су-35. Це свідчить про те, що Іран може почати отримувати літаки протягом наступного року. Ці винищувачі значно посилили б військово-повітряні сили Ірану, порівняно з їхніми регіональними сусідами”.

Сполучені Штати вважають російсько-іранське партнерство таким, що несе загрозу “не лише Україні, але й для сусідів Ірану в регіоні”.

“Ми поділилися цією інформацією з партнерами на Близькому Сході по всьому світі, - заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки у Білому домі. - І ми збираємося використовувати всі інструменти, які є в нашому розпорядженні, щоб викрити та перешкодити цій діяльності”.

Представник Білого дому оголосив, що Сполучені Штати 9 грудня запровадили санкції щодо трьох російських організацій, причетні до придбання та використання іранських безпілотників.

“До цих суб'єктів належать Повітряно-космічні сили Росії, які, як вважається, є бенефіціаром угоди між Росією і Іраном про передачу дронів, російський 924-тий державний центр дронної авіації, який відправляв персонал до Ірану для навчання на іранських безпілотниках”, - розповів Джон Кірбі.

За його словами, США мають намір створити групу із країн-однодумців, щоб обговорити загрози від російсько-іранської співпраці.

“Ми продовжуватимемо працювати з нашими союзниками та партнерами, а також з ООН, щоб притягнути їх до відповідальності. Ми працюємо з іншими країнами, аби гарантувати, що їхня юрисдикція не буде експлуатована Росією чи Іраном, і щоб запобігти оборонним транзакціям для підтримки цієї діяльності”, - повідомив Джон Кірбі.

Кірбі запевнив, що США продовжуватимуть співпрацювати з союзниками та партнерами, аби Україна мала все, що їй потрібно для захисту та відновлення, зокрема, обладнання протиповітряної оборони та підтримку для захисту електромереж.

Більше

XS
SM
MD
LG