Спеціальні потреби

Партія регіонів відмовиться від антинатівських гасел?  (ВІДЕО)


Партія регіонів не планує будувати свою виборчу кампанію на антинатівських та антиамериканських гаслах. Про таке представники цієї політичної сили заявили на представницькому міжнародному форумі у Києві.

Україна повинна досягати євроатлантичних стандартів. З такою несподіваною заявою представник Партії регіонів Юрій Мірошніченко виступив під час міжнародного форуму “Євроатлантичне майбутнє України”. Запрошені до дискусії як противники ідеї інтеграції у ЄС та НАТО, регіонали твердять, що такими себе не вважають. Зокрема Мірошніченко зазначив:

“Опонентів на цьому форумі бути не може, оскільки всі учасники об’єднані однією метою – спонукати встановлення в Україні європейських стандартів, стандартів євроатлантичної спільноти. Вони сьогодні визнані усім світом, вони є взірцем. Ми ніколи не кричали “Геть НАТО! ” – це по-перше. Це були гасла зовсім не Партії регіонів, а радикально налаштованих партій, таких як ПСПУ”.

Соціологи твердять – кожна з останніх виборчих кампаній призводила до падіння підтримки НАТО в Україні, оскільки тему активно експлуатували противниками Альянсу. Директор фонду “Демократичні ініціативи” Ілько Кучерів вважає, що охочих в'їхати на цьому конику в парламент буде достатньо й цього разу:

“Однозначно буде антиамериканська та антинатівсьска фразеологія. Комуністи вже заявили, що це буде базою їхньої політичної кампанії. Тут важливо, як поведе себе Партія регіонів”.

Попри нинішню політичну кризу в Україні побільшало демократії. Отже, вона стала ближчою до стандартів альянсу, бракує лише визначеності, вважає колишній посол США в Україні Стівен Пайфер:

“Нині Україна набагато ближче до членства в НАТО, ніж сім років тому. Проте залишається запитання, чи хоче вона йти в НАТО. І тут в уряді – різнобій думок. Президент хотів би приєднатися до плану дій з набуття членства. Тоді як прем’єр каже, що хоч і готовий співпрацювати з Альянсом, проте зараз такий план не на часі. Для НАТО було б зрозуміліше, якби була єдина точка зору. Тоді організація могла б відповідно з цим працювати і визначати свою політику”.

Говорячи про майбутню кампанію, дипломат порадив також політичним противникам не перетворювати вибори у війну на знищення. Щоб залишити собі можливості співпраці після 30 вересня.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG