Спеціальні потреби

Актуально

Представники НАТО вітають врегулювання кризи в Україні

У брюссельській штаб-квартирі НАТО повністю задоволені співпрацею з Україною. Генсек Альянсу Яп де Хоп Схефер після зустрічі з українським міністром оборони не шкодував компліментів:

“Насправді Україна – єдиний з наших партнерів, яка бере участь в усіх операціях і місіях. Я думаю, це треба відзначити і привітати. Я би назвав це правильним підходом. І ми надзвичайно цінуємо допомогу України. Це тільки укріплює репутацію держави. Тобто нинішній інтенсивний діалог та інші форми співпраці доводять міцність наших стосунків”.

Слова захоплення були сказані й на адресу міністра оборони – Анатолія Гриценка. Попри складну політичну ситуацію в країні, він робить надважку роботу до того ж ефективно. Однак на запитання коли Україна може перейти до плану набуття членства відповідь була традиційно дипломатичною. Яп де Хоп Схефер зазначив:

“Досягнуто великого прогресу. Я можу захоплюватися обсягом роботи, проведеної міністром Гриценком і тим, що він продовжує робити. Я думаю, що обставини йому не сприяли. Але коли Україна зробить наступні кроки до членства, я насправді не можу вам сказати. Це залежатиме від двох факторів. По-перше – воля громадян України і по-друге – як Альянс оцінить успіхи у проведенні реформ”.

Сам же міністр каже – протиріччя в українському політикумі щодо НАТО не такі вже й великі. У чомусь нинішня урядова коаліція зробила для співпраці з альянсом більше, ніж попередні так звані помаранчеві уряди:

“Вони змогли прийняти рішення про надання авіатранспортних послуг для операцій НАТО. Помаранчева коаліція не зробила цього за два роки. Саме цей уряд дав дозвіл на участь українських підрозділів в операції у Середземному морі, він без жодних проблем надав гроші нашому контингенту в Косово та інших місцях. Практичні всі кроки робили вчасно і відповідально. Далі треба працювати над тим, щоб наше членство в НАТО підтримала громадськість. І в цьому ми будемо працювати разом із партнерами із Альянсу”.

Тим часом, українська армія переходить на “натівську” систему кодифікації предметів постачання. Наказ про це підписав міністр, повідомила сьогодні прес-служба оборонного відомства. Там кажуть – завдяки цьому кроку система постачання армії (формування запасів та їх розподіл) працюватиме ефективніше.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG