Спеціальні потреби

Актуально

Ющенко підписав 9 законів, необхідних для вступу в СОТ

Україна виконала всі процедури, необхідні для вступу до Світової організації торгівлі і планує стати її формальним членом до листопада 2007 року. Про це заявив Президент Віктор Ющенко.

Україна вже встановила своєрідний рекорд у своїх стосунках із СОТ. Вона прагне вступити до цієї організації з 1993 року, тобто 14 років. Довше до СОТ вступав хіба що Китай. Найбільше проблем виникло із приведенням українського законодавства до вимог організації – зокрема у таких питаннях, як боротьба з піратством, створення рівних умов для українських та іноземних виробників, сільськогосподарські інновації.

Вступ до СОТ прискорився після приходу до влади помаранчевої команди, однак 2005-го, попри радикальні заяви президента, стати членом організації Україні так і не вдалося. Тодішні плани знову перенесли щонайменше на два роки. Тепер Віктор Ющенко називає чергову дату – 1 листопада 2007 року. Переговори проведені і протоколи підписані з усіма країнами-членами організації, окрім Киргизстану, але це планується зробити протягом двох місяців.

Президент каже, що підписав дев’ять законів, необхідних для вступу і найближчим часом підпише останні два. Про це він заявив сьогодні на засіданні консультативної ради з питань іноземних інвестицій. На його переконання, до кінця року, зокрема, до листопада, Україна пройде усі процедури для формального набуття членства у цій організації. Після цього, прогнозує Віктор Ющенко, Україна почне активні переговори з Європейським Союзом щодо створення зони вільної торгівлі.

Про це йшла мова на переговорах із високопосадовцями у Брюсселі, а відтак, вступ України до СОТ і початок переговорів про входження України у зону вільної торгівлі з ЄС у Києві вважають взаємопов’язаними речами.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG