Спеціальні потреби

Актуально

Ющенко підписав 9 законів, необхідних для вступу в СОТ

Україна виконала всі процедури, необхідні для вступу до Світової організації торгівлі і планує стати її формальним членом до листопада 2007 року. Про це заявив Президент Віктор Ющенко.

Україна вже встановила своєрідний рекорд у своїх стосунках із СОТ. Вона прагне вступити до цієї організації з 1993 року, тобто 14 років. Довше до СОТ вступав хіба що Китай. Найбільше проблем виникло із приведенням українського законодавства до вимог організації – зокрема у таких питаннях, як боротьба з піратством, створення рівних умов для українських та іноземних виробників, сільськогосподарські інновації.

Вступ до СОТ прискорився після приходу до влади помаранчевої команди, однак 2005-го, попри радикальні заяви президента, стати членом організації Україні так і не вдалося. Тодішні плани знову перенесли щонайменше на два роки. Тепер Віктор Ющенко називає чергову дату – 1 листопада 2007 року. Переговори проведені і протоколи підписані з усіма країнами-членами організації, окрім Киргизстану, але це планується зробити протягом двох місяців.

Президент каже, що підписав дев’ять законів, необхідних для вступу і найближчим часом підпише останні два. Про це він заявив сьогодні на засіданні консультативної ради з питань іноземних інвестицій. На його переконання, до кінця року, зокрема, до листопада, Україна пройде усі процедури для формального набуття членства у цій організації. Після цього, прогнозує Віктор Ющенко, Україна почне активні переговори з Європейським Союзом щодо створення зони вільної торгівлі.

Про це йшла мова на переговорах із високопосадовцями у Брюсселі, а відтак, вступ України до СОТ і початок переговорів про входження України у зону вільної торгівлі з ЄС у Києві вважають взаємопов’язаними речами.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG