Спеціальні потреби

Актуально

Партія Саркозі здобула перемогу на виборах у Франції

У Франції оголошені результати парламентських виборів. Партія Ніколя Саркозі “Союз за народний рух” святкує перемогу. Консерватори отримали 346 із 577 місць у Національній Асамблеї Франції, це дасть можливість Саркозі провести складні економічні реформи. У планах нового президента зробити економіку Франції більш відкритою та конкурентноспроможною.

Друге за кількістю місць у Національній Асамблеї зайняли соціалісти. Радикально-права партія Жан-Марі Ле Пена “Національний Фронт” не змогла потрапити до французького парламенту.

Прем’єр-міністр Франції Франко Філон так прокоментував перемогу: “Мої дорогі співвітчизники, Франція отримала більшість, щоб приступити до дій. Ця перемога надихає, це - прекрасний момент для Ніколя Саркозі, це підтвердило наше прагнення до відкритості і надало легітимності програмі модернізації Франції”.

Очікується, що вже з липня, як повідомив прем’єр-міністр у парламент передадуть закони щодо реформи системи працевлаштування, системи безпеки у Франції, модернізації університетів, питаннях транспорту та імміграції. Французи і справді сподіваються на зміни і очікують від уряду відповідних реформ.

Разом з наданням широкого мандату довіри партії Саркозі виборці все ж послали чіткий сигнал президенту, що його влада не є абсолютною. Ліві у результаті другого туру парламентських виборів отримали більше місць у Національній Асамблеї ніж очікувалось. У новому парламенті працюватимуть 226 представників соціалістів.

Лідер Соціалістичної партії Франко Холенд каже: “За результатами голосування, наші громадяни додали сили опозиції проти нової влади. Це створило баланс та противагу, що є базовим для демократії. Вони також хотіли висловити сумнів, навіть страх щодо перших несправедливих нововведень. запропонованих урядом Франко Філона”.

Та, не зважаючи на відносно позитивний результат виборів і для соціалістів, партію, як прогнозують, очікує зміна керівництва. 30-річна партнерка Франко Холенда, мати його чотирьох дітей та кандидат у президенти Франції Сіґолен Руаяль планує зайняти місце свого громадянського чоловіка на чолі партії. І вже цього тижня, як прогнозують оглядачі, багаторічна пара має оголосити про розрив своїх відносин.

А проведення першої сесії нового уряду заплановано на 26 червня.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG