Спеціальні потреби

Актуально

Партія Саркозі здобула перемогу на виборах у Франції

У Франції оголошені результати парламентських виборів. Партія Ніколя Саркозі “Союз за народний рух” святкує перемогу. Консерватори отримали 346 із 577 місць у Національній Асамблеї Франції, це дасть можливість Саркозі провести складні економічні реформи. У планах нового президента зробити економіку Франції більш відкритою та конкурентноспроможною.

Друге за кількістю місць у Національній Асамблеї зайняли соціалісти. Радикально-права партія Жан-Марі Ле Пена “Національний Фронт” не змогла потрапити до французького парламенту.

Прем’єр-міністр Франції Франко Філон так прокоментував перемогу: “Мої дорогі співвітчизники, Франція отримала більшість, щоб приступити до дій. Ця перемога надихає, це - прекрасний момент для Ніколя Саркозі, це підтвердило наше прагнення до відкритості і надало легітимності програмі модернізації Франції”.

Очікується, що вже з липня, як повідомив прем’єр-міністр у парламент передадуть закони щодо реформи системи працевлаштування, системи безпеки у Франції, модернізації університетів, питаннях транспорту та імміграції. Французи і справді сподіваються на зміни і очікують від уряду відповідних реформ.

Разом з наданням широкого мандату довіри партії Саркозі виборці все ж послали чіткий сигнал президенту, що його влада не є абсолютною. Ліві у результаті другого туру парламентських виборів отримали більше місць у Національній Асамблеї ніж очікувалось. У новому парламенті працюватимуть 226 представників соціалістів.

Лідер Соціалістичної партії Франко Холенд каже: “За результатами голосування, наші громадяни додали сили опозиції проти нової влади. Це створило баланс та противагу, що є базовим для демократії. Вони також хотіли висловити сумнів, навіть страх щодо перших несправедливих нововведень. запропонованих урядом Франко Філона”.

Та, не зважаючи на відносно позитивний результат виборів і для соціалістів, партію, як прогнозують, очікує зміна керівництва. 30-річна партнерка Франко Холенда, мати його чотирьох дітей та кандидат у президенти Франції Сіґолен Руаяль планує зайняти місце свого громадянського чоловіка на чолі партії. І вже цього тижня, як прогнозують оглядачі, багаторічна пара має оголосити про розрив своїх відносин.

А проведення першої сесії нового уряду заплановано на 26 червня.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG