Спеціальні потреби

Актуально

Аграрний сектор втрачає привабливість для інвесторів

Чергові заяви щодо обмеження експорту зерна з України надзвичайно турбують американських інвесторів. Після жовтня 2006 року, коли були вперше введені такі обмеження, західні трейдери, за деякими оцiнками втратили сотні мільйонів доларів. Це, відповідно, вплинуло i на інвестиції в аграрний сектор в Україні.

Під час останньої американсько-української конференції у Нью-Йорку голова Торговельної палати США в Українi Хорхе Зукоскі зокрема заявив, що хоча інтерес до різних секторів економіки у інвесторів залишається, привабливiсть аграрного сектора України впала через дії уряду.

Подібної думки дотримується і голова Американсько-української бізнес-ради Морґан Вільямс. За його словами, обмеження, які були введені минулої осені щодо експорту зерна, не принесли вигоди нікому. Вiн говорить, що їх навiть оцiнюють як катастрофiчнi для України:

“Такі обмеження стали дуже руйнівними для України, для її ринку, для доходів фермерів. І майже всі, окрім тих, хто ввів ці обмеження, оцінили їх, як справжню катастрофу для України. Американсько-українська бізнес-рада дуже стурбована тим, що весь час зменшуються об'єми вирощування зерна. Якщо ви граєтеся з цінами і не даєте фермерам нормальних цін, вони почнуть вирощувати інші культури і тому виробництво зерна в Українi зменшується”.

Морґан Вільямс також каже, що ризик збільшення ціни на хліб як причина накладення обмежень на експорт зерна є надуманою:

“Вони кажуть, що стурбовані зростанням цін на хліб для споживача в Україні, але у це важко повірити, оскiльки ціна на зерно складає вiдносно малу частину ціни на хліб і реального браку зерна немає. Представники індустрії вважають, що це скоріше за все пов`язане з іншими покупцями зерна в Українi – з власниками пташиних та свиноферм, яким зерно потрібне як корм i якi хочуть закуповувати його за дешевими цiнами – i у цих людей політичні зв`язки. Тому представники індустрії вважають, що тут насамперед друг дбає про друга, а турбота про Україну на задньому планi”.

За словами Морґана Вільямса, такі реалiї негативно впливають на зовнiшнi інвестиції у сільськогосподарський сектор, який за умов невтручання з боку уряду має в Україні справді надзвичайні перспективи для розвитку. З такою позицією погоджуються і в Торговельному представництві України у США. Такі дії погіршують імідж зовнішньо-торговельного режиму України а, відповідно, це стає серйозною штучною перешкодою у ході переговорного процесу щодо вступу України у Світову організацію торгівлі.

Всі новини дня

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Столтенберг: НАТО надає Україні всеосяжний пакет допомоги 

NATO-SUMMIT/

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що лідери Альянсу під час саміту у Мадриді погодились затвердити всеосяжний пакет допомоги Україні.

«Ми погодимося на комплексний пакет допомоги для України, ми готові продовжувати нашу підтримку в час, коли Україна має справу з жорстокістю в Європі, якої ми не бачили з часів Другої світової війни», – сказав Єнс Столтенберг у середу, 29 червня, на прес-конференції в Мадриді.

Генеральний секретар Альянсу додав, що пакет допомоги передбачатиме постачання Україні засобів безпечної комунікації, палива, медичного обладнання, обладнання для протидії мінам, хімічним і біологічним загрозам, бронежилети а також сотні портативних систем проти дронів.

«У довгостроковій перспективі ми допоможемо Україні перейти від радянського обладнання до сучасного обладнання НАТО, підвищити оперативну сумісність та подальше зміцнення її інститутів оборони та безпеки», – сказав Столтенберг.

“Сильна та незалежна Україна є необхідною складовою стабільності євроатлантичної зони”, - наголосив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу.

На прес-конференції у Мадриді Столтенберг також оголосив, що лідери НАТО підтримали нову концепцію стратегії НАТО 2022, яка визначає, що “Росія становить найбільшу і пряму загрозу нашій безпеці”.

Він висловив переконання, що війна в Україні закінчиться за столом переговорів.

“Ця війна на якомусь моменті закінчиться за столом переговорів. Але важливо, щоб Україна отримала угоду на її умовах, які були б прийнятними для України”, - сказав Єнс Столтенберг.

Генсек додав, що під час саміту лідери НАТО повторили політику “відкритих дверей” для України.

Як повідомляв "Голос Америки", на відкритті саміту НАТО генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберґ заявляв, що у відповідь на войовничість Росії НАТО зміцнюється й зосереджує більші оборонні потужності на сході Європи.

Держдеп: «Вся Україна зараз – місце скоєння злочину». Відео

Держдеп: «Вся Україна зараз – місце скоєння злочину». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG