Спеціальні потреби

Аграрний сектор втрачає привабливість для інвесторів


Чергові заяви щодо обмеження експорту зерна з України надзвичайно турбують американських інвесторів. Після жовтня 2006 року, коли були вперше введені такі обмеження, західні трейдери, за деякими оцiнками втратили сотні мільйонів доларів. Це, відповідно, вплинуло i на інвестиції в аграрний сектор в Україні.

Під час останньої американсько-української конференції у Нью-Йорку голова Торговельної палати США в Українi Хорхе Зукоскі зокрема заявив, що хоча інтерес до різних секторів економіки у інвесторів залишається, привабливiсть аграрного сектора України впала через дії уряду.

Подібної думки дотримується і голова Американсько-української бізнес-ради Морґан Вільямс. За його словами, обмеження, які були введені минулої осені щодо експорту зерна, не принесли вигоди нікому. Вiн говорить, що їх навiть оцiнюють як катастрофiчнi для України:

“Такі обмеження стали дуже руйнівними для України, для її ринку, для доходів фермерів. І майже всі, окрім тих, хто ввів ці обмеження, оцінили їх, як справжню катастрофу для України. Американсько-українська бізнес-рада дуже стурбована тим, що весь час зменшуються об'єми вирощування зерна. Якщо ви граєтеся з цінами і не даєте фермерам нормальних цін, вони почнуть вирощувати інші культури і тому виробництво зерна в Українi зменшується”.

Морґан Вільямс також каже, що ризик збільшення ціни на хліб як причина накладення обмежень на експорт зерна є надуманою:

“Вони кажуть, що стурбовані зростанням цін на хліб для споживача в Україні, але у це важко повірити, оскiльки ціна на зерно складає вiдносно малу частину ціни на хліб і реального браку зерна немає. Представники індустрії вважають, що це скоріше за все пов`язане з іншими покупцями зерна в Українi – з власниками пташиних та свиноферм, яким зерно потрібне як корм i якi хочуть закуповувати його за дешевими цiнами – i у цих людей політичні зв`язки. Тому представники індустрії вважають, що тут насамперед друг дбає про друга, а турбота про Україну на задньому планi”.

За словами Морґана Вільямса, такі реалiї негативно впливають на зовнiшнi інвестиції у сільськогосподарський сектор, який за умов невтручання з боку уряду має в Україні справді надзвичайні перспективи для розвитку. З такою позицією погоджуються і в Торговельному представництві України у США. Такі дії погіршують імідж зовнішньо-торговельного режиму України а, відповідно, це стає серйозною штучною перешкодою у ході переговорного процесу щодо вступу України у Світову організацію торгівлі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG