Актуально
Мороз закрив сесію Верховної Ради 5-го скликання
В Україні закрили сесію Верховної Ради 5-го скликання. Тепер політики дискутують, чи відкриється наступна сесія восени, як обіцяв спікер Мороз, чи робота парламентарів продовжиться вже після виборів з новими членами ради.
До останнього моменту депутати точно не знали, чи закриє спікер Мороз сесію і чи відпустить їх на канікули. Коаліція, яка в період політичної кризи демонструвала дива працездатності, збираючись на сесійні засідання навіть у свята, сьогодні чекала, чи прозвучить у Раді гімн. Зранку Олександр Мороз дав можливість депутатам висловитися про те, як вони оцінюють ситуацію в країні та перспективу перевиборів. Його соратники соціалісти були найбільш критичними на адресу президента. Зокрема Іван Бокий зазначив:
“Перевибори парламенту задумані, як порятунок для президена, у якого надто прискорено спадають штани, себто довіра людей. І ці вибори мають послужити початком другої президентської кампанії Ющенка. На це вказують і абсолютно пусті, давно зексплуатовані, і вже, до речі, частково втілені в проекті змін до Конституції ініціативи із скасування депутатської недоторканості, які, проте, хитро не зачіпають недоторканості головної дійової особи – самого президента”.
Олександр Мороз в цей час поїхав до Януковича, радитися, чи є варіант сесію не закрити і оголосити насутпне засідання після невеликої перерви – 16 липня. Саме такий варіант соціалісти обгворювали в кулуарах. Однак, такі плани Мороза регіонали не поділяли. Відтак, гімн України у сесійній залі парламенту, легітимність якого ставить під сумнів опозиція та президент, таки пролунав.
Тепер питання, чи зберуться депутати у цьому складі у вересні, як про це оголосив Олександр Мороз. Тоді у розпалі буде виборча кампанія, до того ж і результативних рішень цей парламент ухвалити вже не зможе, враховуючи позицію президента, який ветуватиме ухвалені закони, не визначюи легітимності Верховної Ради.
В останній раз Мороз також не зміг провести пропоновані зміни до Конституції. Їх не підтримали його союзники по коаліції, заявивши, що над цим питанням має працювати конституційна комісія і вся процедура має бути витримана.
Всі новини дня
Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео
Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.
- Голос Америки
Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.
У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.
Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."
Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.
У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."
Дивіться також:
- Голос Америки
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.
- Голос Америки
Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео
"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.
У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.
У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.
За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.
Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.
Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.
Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.
Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".
У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".
Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.
Форум