Спеціальні потреби

Актуально

Мороз закрив сесію Верховної Ради 5-го скликання 

В Україні закрили сесію Верховної Ради 5-го скликання. Тепер політики дискутують, чи відкриється наступна сесія восени, як обіцяв спікер Мороз, чи робота парламентарів продовжиться вже після виборів з новими членами ради.

До останнього моменту депутати точно не знали, чи закриє спікер Мороз сесію і чи відпустить їх на канікули. Коаліція, яка в період політичної кризи демонструвала дива працездатності, збираючись на сесійні засідання навіть у свята, сьогодні чекала, чи прозвучить у Раді гімн. Зранку Олександр Мороз дав можливість депутатам висловитися про те, як вони оцінюють ситуацію в країні та перспективу перевиборів. Його соратники соціалісти були найбільш критичними на адресу президента. Зокрема Іван Бокий зазначив:

“Перевибори парламенту задумані, як порятунок для президена, у якого надто прискорено спадають штани, себто довіра людей. І ці вибори мають послужити початком другої президентської кампанії Ющенка. На це вказують і абсолютно пусті, давно зексплуатовані, і вже, до речі, частково втілені в проекті змін до Конституції ініціативи із скасування депутатської недоторканості, які, проте, хитро не зачіпають недоторканості головної дійової особи – самого президента”.

Олександр Мороз в цей час поїхав до Януковича, радитися, чи є варіант сесію не закрити і оголосити насутпне засідання після невеликої перерви – 16 липня. Саме такий варіант соціалісти обгворювали в кулуарах. Однак, такі плани Мороза регіонали не поділяли. Відтак, гімн України у сесійній залі парламенту, легітимність якого ставить під сумнів опозиція та президент, таки пролунав.

Тепер питання, чи зберуться депутати у цьому складі у вересні, як про це оголосив Олександр Мороз. Тоді у розпалі буде виборча кампанія, до того ж і результативних рішень цей парламент ухвалити вже не зможе, враховуючи позицію президента, який ветуватиме ухвалені закони, не визначюи легітимності Верховної Ради.

В останній раз Мороз також не зміг провести пропоновані зміни до Конституції. Їх не підтримали його союзники по коаліції, заявивши, що над цим питанням має працювати конституційна комісія і вся процедура має бути витримана.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG