Спеціальні потреби

Актуально

Мiжнароднi організації критикують тюремнi умови в Українi 

Кілька провідних міжнародних організацій, включно з ООН, повідомляють, що тортури є звичним явищем у пенитенціарній системі України. Вони кажуть, що невідповідне ставлення до ув’язнених може виникати від моменту їхнього арешту.

Інформацію про застосування тортур в українських в’язницях оночасно оприлюднили звіти Комітету ООН проти тортур, Ради Європи, і Міжнародна гельсiнська федерація за права людини. У одному звіті, грунтованому на моніторингу українських в’язниць два роки тому, Рада Європи повідомляє, що жорстоке ставлення включає переважно удари руками, ногами, чи гумовими кийками, але також і удушення. Міжнародна Гельсiнсьска федерація додає до цього вживання електрошоку. На додачу, згідно з повідомленням цієї організації, принаймні 12 в’язнів колонії в Бучі, поблизу Києва, потрапили до лікарні з важкими травмами, заподіяними загоном спецпризначення, бійці якого були в масках.

Голова Української гельсiнської спiлки Євген Захаров каже, що порушення починаються, коли ймовірного злочинця арештовують вперше, і офіцер чи слідчий намагається вибити з нього зізнання, що є порушенням презумпції невиновності. При арешті ніхто не зачитує арештованому про його права, як в більшості розвинених країн.

В окремому звіті Комітет ООН проти тортур також вказує на брак захисних юридичних бар’єрів для арештованого, включно з обмеженим доступом до адвокатів до судових слухань. Захаров говорить, що жорстоке ставлення до арештованих продовжується і після вироку.

МЗС України переправив запит Голосу Америки про інтерв’ю стосовно цих інформацій до своєї підлеглої установи - Департаменту з виконання покарань, який попросив десять днів на розгляд справи. Однак представник Ради Європи зустрічався з директором Департаменту Василем Кошинцем в 2005 році, і звіт уряду з цього приводу, розміщений в Інтернеті, повідомляє, що цей Департамент вже ретельно розглянув ці припущення.

Євген Захаров говорить, що з боку деяких чільних урядовців спостерігаються зусилля покласти край тортурам у в’язниці. Він послався на нинішнього шефа МВС Василя Цушка і його попередника Юрія Луценка, які заявляли, що таким явищам, як тортури, не місце в Україні.

Рада Європи відзначає, що ремонт в’язниць і спорудждення нових приміщень для ув’язнених має поліпшити умови їхнього утримання в неволі. Проблема, каже Захаров, полягає в тому, що чиновники нижчого рівня, офіцери-правоохоронці і наглядачі в’язниць, або заперечують обвинувачення в тортурах, або помилково уважають, що мають право знущатися над тими, хто відбуває ув’язнення.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG